3. Сърбия взе категоричен реванш от Аржентина

Сърбия взе категоричен реванш от Аржентина

Волейболистите на Сърбия се реваншираха за загубата от Аржентина в пъвия мач от третия кръг на Световната лига, който двата отбора играха в Белград и днес победиха с 3:0 гейма(25:15, 27:25, 25:19).

Домакините този път играха със звездния си състав и това се усети веднага. В игра се включиха Никола Гръбич, Иван Милкович и Андрея Герич.

„Гаучосите” загубиха първия гейм само за 19 минути игра, а резултатът бе категоричен – 25:15. Вторият гейм бе най-оспорван, а Аржентина показа игра, подобна на тази от първия мач и максимално затрудни съперника си. Все пак късметът бе на страната на западните ни съседи и те успяха да спечелят гейма с 27:25. Това като, че пречупи южноамериканците и третият гейм бе сдпечелен от Сърбия с 25:19 за 22 минути.

Иван Милкович бе над всички в тази среща, отбелязвайки 17 точки за победата на своите, Шолтис бе най-резултатен за Аржентина – 13 точки. Това бе трета победа от шест мача за домакините на финалната фаза от тазгидшната Световна волейболна лига.

В следващия кръг Сърбия гостува на Франция, докато Аржентина посреща Южна Корея.