3. НА ЖИВО: Барселона - Байерн М 4:1

НА ЖИВО: Барселона - Байерн М 4:1

Следете тук битката в Каталуния

Най-интригуващият сблъсък от втория ден на мачове в Шампионската лига безспорно противопоставя Барселона и Байерн Мюнхен. Колосите на испанския и германския футбол съответно си дават среща на Олимпийския стадион в Барселона от 22:00ч.

Каталунците, водени от Ханзи Флик, загряха по най-добрия възможен начин за двубоя с баварците, след като разбиха Севиля с 5:1 у дома в Ла Лига. „Блаугранас“ са лидери в испанския шампионат, с три точки пред втория Реал Мадрид. Любопитно е, че седмицата е изключително тежка за Барса – отборът трябва да гостува на „кралете“ през уикенда за първенство. В първите си два мача в ШЛ досега Барселона отстъпи на Монако с 1:2 в Княжеството, но след това компенсира с убедително 5:0 над швейцарския Йънг Бойс.

Байерн на Венсан Компани също влиза със самочувствие в срещата. Мюнхенци отвяха Щутгарт с 4:0 на „Алианц Арена“ след хеттрик на Хари Кейн. Така тимът спря серия от три поредни двубоя без успех във всички турнири – две равенства в Бундеслигата и загуба от Астън Вила в „турнира на богатите“.

-----------

Барселона поведе в резултата още в първата минута на двубоя. Фермин Лопес изведе Рафиня след грешка в средата на терена от страна на Байерн Мюнхен, а бразилецът, който излезе очи в очи с Мануел Нойер, заобиколи стража, за да прати топката в опразнената врата.

В 8-ата минута Инаки Пеня излезе добре напред, за да спре нахлуващия на скорост в наказателното поле Хари Кейн.

Две минути след това Томас Мюлер качи топката на главата на Хари Кейн, който я прати във вратата на Пеня, но след прегледа с ВАР не бе зачетен заради минимална засада.

Байерн Мюнхен все пак успя да изравни резултата, след като в 18-ата минута Серж Гнабри се справи с Жул Кунде и подаде към Хари Кейн, който с майсторски изстрел матира Пеня.

В 36-та минута Барселона поведе в резултата отново. Ким Мин-джае сбърка, Фермин Лопес взе топката, не успя да прехвърли Нойер, но Упамекано не успя да блокира нахлулият Левандовски, който наказа бившия си отбор за 2:1.

В края на първата част Барса нанесе третия си удар. Рафиня получи страхотен дълъг пас от Марк Касадо, овладя си топката, справи се с Герейро и Упамекано и прати неспасяемо топката във вратата на Нойер за 3:1.

Барселона разпечата вратата на Нойер за четвърти път в 57-ата минута. Ламин Ямал намери Рафиня, който овладя на гърди и не остави шанс на Ким Мин-джае и Упамекано да го настигнат преди да прати топката в мрежата.

Срещата в Барселона ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО ТУК

Стартови състави:

Барселона: 13. Инаки Пеня, 23. Жул Кунде, 2. Пау Кубарси, 5. Иниго Мартинес, 3. Алехандро Балде, 8. Педри, 17. Марк Касадо, 16. Фермин Лопес, 19. Ламин Ямал, 11. Рафиня - К, 9. Роберт Левандовски

Байерн Мюнхен: 1. Мануел Нойер - К, 22. Рафаел Герейро, 2. Дайо Упамекано, 3. Ким Мин-джае, 19. Алфонсо Дейвис, 16. Йосуа Кимих, 16. Жоао Палиня, 17. Майкъл Олисе, 25. Томас Мюлер, 7. Серж Гнабри, 9. Хари Кейн

Лийдс избра заместник на Илия Груев

Френски халф ще замени българина

Брест отново впечатли и спря Байер Леверкузен (ВИДЕО)

Френският тим и "аспирините" събраха по 7 точки

Скандално: Ограбиха шеф на Байерн Мюнхен в Барселона

Той е останал без мобилния си телефон, портфейл и скъп часовник

Индзаги вече казал "Да" на Юнайтед за догодина

Специалистът е готов да поеме "червените дяволи" след Тен Хаг

Моуриньо чака медал от Висшата лига

Португалецът следи разследването около Манчестър Сити, което може да му донесе служебна титла

Тен Хаг извика двама тийнейджъри за Фенербахче

Кризата с контузии при "червените дяволи" си оказва влияние

Треньорът на Андерлехт: Ще търсим недостатъците на Лудогорец

Дейвид Хюбърт говори на пресконференцията преди сблъсъка с родния шампион в Лига Европа