3. ЦСКА отпадна от "Чалъндж къп" след загуба от Панатинайкос

Женският отбор на ЦСКА допусна поражение от гръцкия гранд Панатинайкос с 1:3 (12:25, 20:25, 27:25, 16:25) гейма за 96 минути в зала "Христо Ботев" в среща-реванш от първия кръг на волейболния турнир "Чалъндж къп". "Червените" загубиха и първия мач с 0:3 (7:25, 16:25, 16:25) като гост и отпаднат от надпреварата.

Българските волейболистки започнаха плахо двубоя с шампиона на Гърция, след което играха много по-добре до края на сблъсъка. Момичетата на Юлия Иванова и Тони Зетова показаха съвсем различно ниво, като бяха напълно равностойни в дълги периоди от мача на съперника си.

Талантливите състезателки демонстрираха израстване с напредване на самата среща, като това си пролича особено в третия гейм, в който те показаха и характер, за да измъкнат успех с 27:25 точки. Сега "червените" ще опитат да извлекат позитивите за предстоящия сезон в Националната волейболна лига.

Най-резултатна за ЦСКА в срещата беше Ивета Станчулова със 17 точки, а Александра Костадинова добави 10.

За гръцкия тим, който е воден от бившия национален селекционер Драган Нешич, Мартина Самадан завърши с 20 точки.

Ники Желязков: Макар да бихме мачът ни с ЦСКА не бе никак лесен