3. Левски Сиконко отпадна драматично от турнира Чалъндж Къп

Левски Сиконко отпадна драматично от турнира Чалъндж Къп

Левски Сиконко отпадна от европейският клубен турнир Чалъндж къп. В зала "Христо Ботев" в среща реванш от първия кръг на надпреварата, "сините" представяни от националния отбор за девойки до 20 години, победиха с 3:0 (25:18, 25:23, 25:13) финландския Ориведен Понистус (Оривеси), но отстъпиха с 15:17 в "златния гейм"

Изключително драматично се развиха събитията тази вечер в софийската зала Христо Ботев, където женският отбор на Левски Сиконко (София) бе на косъм да изненада с тотален обрат своите гостенки от Ориведен Понистус (Оривеси, Финландия), от които бе загубил с 0:3 първия мач в северноевропейската страна.  Сините спечелиха днешната среща с 3:0 (25:19, 25:23, 25:13), но загубиха двубоя след последвалия златен гейм, в който финландките надделяха с 15:17.

В първия гейм имаше няколко обрата в резултата преди момичетата на Стоян Гунчев да успеят да дръпнат с разлика и да затворят частта с 25:19.  Най-оспорван бе вторият гейм.  В него волейболистките на Оривенден поведоха в резултата още в началото, но българките възстановиха равенството при 17:17.  Лютата битка продължи точка за точка до самия край на частта, когато Левски все пак успя да се наложи с 25:23.  В третия гейм превесът на домакините беше тотален.  Те не позволиха на своите гостенки дори да си помислят, че могат да избягнат златния гейм, и ги разгромиха с 25:13.

Особено много впечатли страхотната игра в защита и на двата отбора, но на този елемент българките имаха едно открояващо се предимство, а именно фантастичната игра на либерото Кристин Колчагова.  Допълнено от отличния синхрон между разпределителката Цветелина Николова и основната нападателка Ани Маринова, то направи огромната разлика между играта и психиката на двата състава.  Много полезни бяха и другите две нападателки на Левски - Габриела Цветанова и Лора Китипова.

Всичко това обаче отстъпи място на нервите и притеснението в златния гейм.  Българките сякаш не пожелаха да си повярват, че са способни на пълен обрат, започнаха да играят на сигурно и така не успяваха особено да затруднят финландките.  Домакините спряха да рискуват в атака и на сервис, а способната защита на гостите само това и чакаше.  Финландките по-добре организираха играта си в решителните моменти и, макар че нашите не се предадоха лесно, севернячките ликуваха след 15:17, с което отстраниха Левски Сиконко от по-нататъшната борба в третия по сила евротурнир.