3. Славия победи Монтана с 1:0 в изнервен приятелски мач (видео+снимки)

Славия победи Монтана с 1:0 в изнервен приятелски мач (видео+снимки)

Георги Божов вкара победния гол за своя отбор, Воденичаров с дебют за Монтана

Славия победи Монтана с 1:0 в изнервен приятелски мач  (видео+снимки)

Славия победи Монтана с 1:0 в четвъртата си контрола от началото на лятната подготовка. „Белите“ спечелиха един леко напрегнат мач, в който нямаше много за гледане, но пък имаше нерви, предаде кореспондент на Novsport.com.

Георги Божов вкара победния гол за своя отбор. Нападателят се разписа в 60-ата минута след бърза атака на бразилеца Жуниор отдясно, който не успя да преодолее вратаря Атанас Аршинков, но след това обаче таранът довкара топката във вратата.

Тимът на Монтана също имаше няколко добри възможности за гол, като най-близо до това бяха те в началото на второто полувреме, когато Едуардо пропусна сам срещу вратаря, а след това Николай Чипев стреля от фаул до гредата.

За тима от север неофициален дебют направи новото попълнение Димитър Воденичаров, който миналата година беше играч именно на Славия, но това лято не бе одобрен от старши треньора на Черноморец Димитър Воденичаров и в крайна сметка акостира в Монтана.

Един от запомнящите се моменти в мача бе през първата част, когато Галин Иванов протестира, че не е извършил отсъдено нарушение и се хвана за гушата с Антон Личков, но в крайна сметка двамата бяха разтървани.

Следващата контрола на „белите“ е след три дни пак в Банско срещу местния отбор. Монтана пък среща Спортист Своге в Правец на 27-ми.

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади