3. Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Рома победи Удинезе с 3:0 в дебюта на новия си треньор Иван Юрич. Само преди дни хърватинът замени клубната легенда Даниеле Де Роси, което предизвика фенски протести, шефска оставка и празен сектор на „Олимпико“. Този успех е първи в Серия А за „вълците“ през този сезон.

Римският гранд поведе след 19 минути игра. Тогава украинският нападател Артьом Довбик получи страхотен пас в наказателното поле и завърши за 1:0 като истински голмайстор.

До почивката Рома приспа мача, бранейки умело аванса си. С началото на втората част резултатът набъбна до 2:0. Звездата на „вълците“ Пауло Дибала вкара от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него.

В средата на второто полувреме Флориан Товен пропусна отлична възможност да съкрати аванса на Рома. Френският флангови футболист бе развенчан от страхотната намеса на Миле Свилар при свой опасен шут от 16-17 метра.

Пропускът на Товен бе наказан четири минути по-късно. Авторът на първия гол Довбик намери по добър начин Томазо Балданци и офанзивният полузащитник оформи крайното 3:0.

Рома вкара и още един гол на Удинезе чрез Довбик, но засада осуети празненствата на столичния тим.

„Джалоросите“ вече са с 6 точки, докато „фриуланите“ имат 10 в актива си и за момента се задържат в топ 3. За отбора от Удине поражението е първо от старта на кампанията.

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1