2. - Италия
  3. Трудна победа за Милан (ВИДЕО)

Трудна победа за Милан (ВИДЕО)

Главната роля в мача изигра Тео Ернандес. Той вкара гол, отбеляза си автогол с ръка, а после направи дузпа

Милан победи Болоня с 3:2, но трябваше сериозно да потрепери в заключителните минути на срещата. Главната роля в мача изигра Тео Ернандес. Той вкара гол, отбеляза си автогол с ръка, а после направи дузпа.

Двубоят започна добре за "росонерите", които в 15-ата минута получиха право да изпълнят дузпа. Кристоф Пятек бе съборен в наказателното поле и реферът посочи бялата точка, а дузпата бе реализирана от потърпевшия. Милан поведе с 2:0 в 32-ата минута. Тогава Сусо даде гениален пас на Тео Ернандес, който се озова сам срещу вратаря и успя да чукне топката покрай него. Болоня се върна в мача с попадение до почивката. В 40-ата минута при центриране от ляво топката се удари в ръката на Тео Ернандес и влезе в собствената му мрежа. Така футболистът само за 8 минути се превърна в герой и антигерой за своите.

Милан влезе ударно във второто полувреме. Само 50 секунди след старта на втората част Бонавентура получи топката на границата на наказателното поле и с хубав удар вкара в мрежата на Болоня. Мачът вървеше перфектно за Милан до 84-ата минута. Тогава Орсолини бе блъстат от Тео Ернандес в наказателното поле. Първоначално реферът подмина ситуацията, но след като изгледа видеоповторенията посочи бялата точка, а дузпата бе реализирана от Сансоне.

До края на срещата Болоня осъществи натиск и съсдаде няколко положения, но не успя да изравни. В последната атака на срещата Тео Ернандес имаше шанс да вкара и втория си гол в мача, но пропусна.

В друг мач игран днес Парма победи при гостуването си на Сампдория с 1:0. Единственият гол в срещата реализира Юрай Куцка.