2. - Италия
  3. Лацио тръгна по петите на Юве след успех над Сампдория като гост (ВИДЕО)

Лацио тръгна по петите на Юве след успех над Сампдория като гост (ВИДЕО)

Наполи и Торино се справиха със Сиена и Киево

Отборът на Лацио постигна важна победа като гост на Сампдория в среща от 18-ия кръг на Серия „А”.

По този начин „римските орли” се изкачиха на втора позиция в класирането, но изостават с цели осем от лидера Ювентус.

Успехът на столичани бе минимален, а единственото попадение „Луиджи Ферарис” бе дело на бразилския полузащитник Ернанес в 31-ата минута.

Така тимът на Лацио вече е втори в таблицата с актив от 36 точки, докато Сампдория е 15-и със 17 пункта.

В друга среща от кръга Наполи се наложи с 2:0 като гост на Сиена.

След като по-голямата част от срещата бе равностойна, същинската развръкза дойде едва в края на двубоя.

В 86-ата минута Крисиян Маджо изведе неаполитанци напред в резултата след асистенция на Марек Хамшик.

Единсон Кавани пък бе точен от дузпа за 2:0 в последната минута от редовното време, след като Фелипе извърши нарушение в собственото си наказателно поле.

Малко по-късно нервите на Емануеле Калайо от състава на домакините не издържаха и негова невъздържана реакция бе санкционирана с директен червен картон.

С тази победа Наполи остава на пета позиция в класирането с актив от 34 точки, а продължава да бъде закотвен на дъното със скромните 11 пункта.

Торино победи Киево с 2:0 у дома в друг сблъсък от 18-ия кръг.

Домакините откриха резултата в 12-ата минута, но имаха известна доза късмет, тъй като бранителят на Киево Дженаро Сардо си отбеляза нелеп автогол.

В 26-ата минута пък Алесандро Гази удвои преднината на торинци и по този начин оформи и крайния резултат.

Така тимът на Торино вече е на две точки от днешния си съперник, заемайки 13-а позиция с 19 точки, докато Киево е 12-и с 21 пункта.