2. - Италия
  3. Лацио постигна победа срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио постигна победа срещу Каляри (ВИДЕО)

Отборът на Лацио постигна четвърта победа в Серия А през този сезон, след като тази вечер се наложи с 2:0 като домакин на Каляри

Отборът на Лацио постигна четвърта победа в Серия А през този сезон, след като тази вечер се наложи с 2:0 като домакин на Каляри. Двубоят бе от деветия кръг на италианското първенство и се игра на „Олимпико” в Рим.

През първото полувреме и двата отбора имаха възможности за отбелязване на гол пред противниковата врата, но попадения преди почивката така и не паднаха и след 45 минути игра резултатът бе 0:0. Лацио излезе с гол напред в 52-ата минута, когато влезлият в игра на почивката Мирослав Клозе с удар с глава забоде кълбото в мрежата на гостите.

Две минути по-късно домакините получиха правото да изпълнят дузпа, която бе отсъдена за игра с ръка на Франческо Писано в наказателното поле. Зад топката застана Антонио Кандрева и с удар с десния крак в долния десен ъгъл покачи на 2:0. В 66-ата минута Лацио бе близо до трети гол, но ударът на Браян Переа срещна страничната греда. До края на мача не се стигна до нови голове и така домакините спечелиха с 2:0.

След този успех Лацио вече има актив от 14 точки и се изкачи на седмото място. Каляри е 13-ти с 10 точки.