3. Звучен шамар огласи "Сан Сиро" - Интер размаза Милан с 4:0

Звучен шамар огласи "Сан Сиро" - Интер размаза Милан с 4:0

Интер разби Милан с 4:0 в 151-ото миланско дерби. Играчите на Жозе Моуриньо тотално унищожиха своя съперник и дори за момент не дадоха шанс на "росонерите" да се върнат в мача. Нападателите на "нерадзурите" Диего Милито и Самуел Ето'о развинтиха отбраната на "червено-черните", а новото попълнение на шампионите Уесли Снайдер внесе нужната свежест в халфовата линия на Специалния.

Интер разби Милан с 4:0 в 151-ото миланско дерби. Играчите на Жозе Моуриньо тотално унищожиха своя съперник и дори за момент не дадоха шанс на "росонерите" да се върнат в мача. Нападателите на "нерадзурите" Диего Милито и Самуел Ето'о развинтиха отбраната на "червено-черните", а новото попълнение на шампионите Уесли Снайдер внесе нужната свежест в халфовата линия на Специалния.

Мачът започна с изстрел на Диего Милито от границата на полето, но топката излезе в аут. В 6-ата минута новото попълнение на Интер Уесли Снайдер стреля от движение, но стражът на „росонерите” Марко Сторари с феноменална намеса парира удара му. Милан отговори със страхотен пробив на Пато, който напредна по лявото крило и нахлу в наказателното поле. Бразилецът върна назад към своя сънародник Роналдиньо, който стреля с левия крак от границата на полето, но изстрелът му излезе в аут.

И когато тифозите на двата отбора вече се изнервяха от липсата на голови положения пред двете врати, „нерадзурите” откриха резултата. Двамата нападатели на Интер Диего Милито и Самуел Ето’о направиха много хубаво двойно подаване пред наказателното поле на Милан. Аржентинецът след това пусна топката в коридор към неговия бивш съотборник от Дженоа Тиаго Мота, който с много прецизен изстрел в горния десен ъгъл матира Сторари – 0:1.

Само шест минути по-късно играчите на Жозе Моуриньо нанесоха и втория си удар в мача. Дъглас Майкон с дълъг пас изведе камерунеца Ето’о зад отбраната на „червено-черните”, бившият нападател на Барселона напредна и влезе в полето. Капитанът на Милан Дженаро Гатузо го дръпна и реферът веднага посочи бялата точка, а Рино бе декориран в жълто. Зад топката застана Диего Милито, който с безпощаден удар в центъра на вратата не остави никакви шансове на Сторари.

Наставникът на Милан веднага се опита да замени ядосания Гатузо, но точно преди Зеедорф да се появи в игра, сърцатият халф извърши ново нарушение в центъра на терена, за което получи втори жълт и респективно червен картон. Постепенно „росонерите” се окопитиха, а изстрел на Бориело с глава мина над вратата на Сезар.

Минута преди края на полувремето след изпълнение на корнер играч на Интер отклони топката към задната греда. Централният защитник Лусио я овладя и стреля в близкия ъгъл, но Сторари бе застанал на мястото си и изби. В следващата атака след хубаво двойно подаване между Милито и Майкон, последният бе изведен в наказателното поле и с прецизен изстрел в долния десен ъгъл матира за трети път стража на „червено-черните” – 0:3.

Още в първата си атака за втората част „нерадзурите” можеше да отбележат нов гол, но изстрелът на Ето’о от границата на полето мина над вратата на Милан. В 53-ата минута Майкон проби отдясно и стреля от 20-ина метра, но топката мина покрай вратата на Сторари. „Нерадзурите” продължиха да натискат и само няколко минути по-късно Снайдер изстреля истински снаряд от 30-ина метра, а топката мина на сантиметри над напречната греда.

В 59-ата минута Зеедорф проби по лявото крило, стигна до аутлинията и пусна топката успоредно на голлинията, но Самуел успя да пресече тази опасна атака. Три минути по-късно Майкон центрира към Ето’о, който забоде топката с глава във вратата на Милан, но попадението бе отменено заради засада.

В 68-ата минута неминуемото се случи и Интер стигна до 4-и гол. Деян Станкович овладя топката на около 30-ина метра пред вратата на Сторари и с топовен изстрел постави на колене вратаря. В 76-ата минута Ето’о стреля от 20-ина метра, но топката мина на сантиметри покрай десния страничен стълб на вратата на Милан. В следващата атака отново сърбинът Станкович изстреля истински снаряд към вратата на Милан, но страничният рефер бе вдигнал флага за засада.

До края на мача двата отбора доиграваха мача, а само влезлият като резерва Хунтелаар се опита да промени развоя на мача, но ударите му бяха спасени от Сезар. След тази победа Интер се изкачи на 1-ото място в класирането с 4 точки

Милан – Интер 0:4

0:1 Тиаго Мота (29’)
0:2 Диего Милито – д. (36’)
0:3 Дъглас Майкон (45’)
0:4 Деян Станкович (68’)

Милан: Сторари, Неста, Дзамброта, Янкуловски, Силва, Гатузо, Фламини (46’ Зеедорф), Пирло, Пато, Бориело (46’ Амброзини), Роналдиньо (63’ Хунтелаар)

Интер: Сезар, Санети, Лусио, Майкон, Самуел, Киву, Снайдер (73’ Виера), Станкович, Мота (60’ Мунтари), Милито (79’ Балотели), Ето’о

Жълти картони: Фламини, Гатузо (Милан); Самуел, Киву (Интер)