3. Юве с класика над Лацио в Рим (ВИДЕО+СНИМКИ)

Юве с класика над Лацио в Рим (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Бианконерите" доиграха двубоя с 10 души

Ювентус победи Лацио в гостуването си на "Стадио Олимпико" с класическото 3:0 и запази аванса си от три точки на върха пред Рома. Пол Погба се разписа на два пъти за гостите, а Карлос Тевес добави един. "Бинаконерите" доиграха двубоя с 10 човека, след като Симено Падуин получи втори жълт картон в 70-ата минута.

Юве откри резултата в 24-тата минута след страхотна контра. Тевес получи топката по лявото крило и технично обърна фронта на атаката, намирайки Погба. Френският полузащитник си отвори място за изстрел и даде аванс на гостите.

10 минути след почивката Тевес направи резултата 2:0 след удар от границата на наказателното поле. „Бианконерите” организираха бърза атака по дясното крило, Маркизио проби добре, намери Тевес, който заби топката в долния десен ъгъл на Маркети.

В 64-тата минута Погба отбеляза втория си гол в срещата и направи резултата класически. Пирло намери Перейра, който пусна за Погба. Французинът пое добре с първото си докосване и с второто прати кълбото под плонжа на Маркети.

20 минути преди края на срещата Юве остана с човек по-малко, след като Падуин получи втори жълт картон. Левият бек на гостите спря пробив на Кандрева, за което бе и изгонен от Антонио Дамато.

Въпреки численото си предимство обаче, „орлите” не успяха да стигнат дори до почетно попадение. В самия край на срещата Джанлуиджи Буфон запази вратата си суха, след като показа изумителен рефлекс след удар отблизо на Андерсон. Това бе и най-чистото положение за Лацио до края на мача.

С победата си Юве отново има аванс от три точки на върха в класирането пред Рома. „Бианконерите” събраха 31 точки, докато Лацио остава с 19 на шестата позиция.