3. Юве разпиля Лацио, Тевес бележи при дебюта си (ВИДЕО)

Юве разпиля Лацио, Тевес бележи при дебюта си (ВИДЕО)

"Старата госпожа" посрами "орлите" в дома им и грабна Суперкупата

Отборът на Ювентус буквално разпиля „римските орли“ в мача за Суперкупата на Италия, побеждавайки с 4:0 в техния дом „Стадио Олимпико“. Точно за тима на Антонио Конте бяха Погба, Киелини, Лихтщайнер, а Тевес не само че успя да се разпише при дебюта си за „старата госпожа“, а след само един двубой с фланелката на Ювентус вдигна трофей над главата си.

В 23-тата минута Юве поведе. След заучено изпълнение на свободен удар, топката стигна до Пол Погба, който успя да се завърти и от точката за изпълнение на дузпа с левия крак откри резултата.

Второто полувреме се превърна в истинска наказателна акция за „старата госпожа“. В 52-рата минута след една образцова контраатака на Ювенус Лихтщайнер центрира отдясно и изведе Джорджо Киелини очи в очи с Маркети и защитникът удвои преднината на тима си.

Само две минути по-късно и самият Лихтщайнер се разписа. Швейцарецът започна атаката, топката мина през Вучинич и Тевес, за да стигне отново до бранителя, който преодоля защитата на Лацио и направи резултата класически.

Още две минути по-късно Карлос Тевес оформи разгрома, разписвайки се при дебюта си за „старата госпожа“. Маркети успя да се справи с няколко удара, дори да парира добавката на Погба, но при третия опит Тевес проби вратаря на Лацио и оформи крайното 4:0.

С тази си победа тимът на Антонио Конте изравнява рекорда за най-изразителна победа в двубой от Суперкупата на Италия, добавяйки още един трофей във препълнената си витрина.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)