3. Цюрих смълча "Сан Сиро" - 1:0 срещу Милан

Цюрих смълча "Сан Сиро" - 1:0 срещу Милан

Уникален гол на Тихинен с пета донесе историческия успех за швейцарците

Тимът на Цюрих постигна изненадваща победа с минималното 1:0 при гостуването си на 7-кратния европейски шампион Милан. Швейцарският тим стоеше много добре на терена през по-голямата част от двубоя, като на няколко пъти вратарят на "росонерите" Сторари трябваше да спасява своя тим от още по-голям резил. Ветеранът Филипо Индзаги пропусна три отлични възможности да изравни резултата, а на два пъти гредите помогнаха на вратаря на гостите Леони, след удари на Дзамброта и Амброзини.

Срещата започна с очакван домакински натиск, а в 7-ата минута остро центриране на Абате за малко можеше да изненада стража на гостите Леони,който изби с крак от голлинията. Само три минути по-късно отборът на Цюрих смълча „Сан Сиро”.

След центриране от корнер, Тихинен бе оставен непокрит и с пета вкара много ефектен гол. Домакините се отърсиха от първоначалния шок и започнаха да атакуват масирано вратата на швейцарците. В 15-ата минута Зеедорф пусна топката в коридор към Янкуловски, чехът влезе в полето и потърси включилия се Индзаги на задната греда. Супер Пипо със сетния усилия достигна кълбото, но от около половин метър не успя да уцели опразнената врата.

В 23-ата минута една избита топка попадна в краката на Пато, който веднага подаде към Зеедорф. Холандецът стреля силно от границата на полето, но ударът му мина над вратата на Цюрих. В ответната атака играч на гостите проби по крилото и върна топката към границата на полето, където бе Маргаираз,чийто силен удар мина на сантиметри над вратата на Сторари. Пет минути по-късно Абате отново проби опасно по крилото и центрира към малкия пеналт. Филипо Индзаги надскочи прекия си пазач, но ударът му с глава мина на сантиметри покрай десния страничен стълб на Леони.

В 34-ата минута, след центриране от корнер, Зеедорф овладя избитата топка, но силният му шут от 25 метра мина на сантиметри покрай вратата на Цюрих. Няколко минути по-късно Джурич бе потърсен с дълъг пас, но той успя само леко да чукне топката, който попадна в ръцете на Сторари. В края на полувремето опасен изстрел на Гайч в долния десен ъгъл бе отразен с мъка от Сторари.

Второто полувреме започна с опасен пробив по лявото крило на Роналдиньо, който се появи в игра на полувремето. Бразилецът подаде на Амброзини, който опита нещо средно между пас и удар, като Индзаги не успя да играе с топката и Леони изби. В 59-ата минута Пирло центрира от фаул, Супер Пипо се измъкна от бранителите на швейцарския тим и стреля с глава, но с феноменален рефлекс Леони изби в корнер. Три минути по-късно Диньо изведе Пато очи в очи със стража на Цюрих, но техничният прехвърлящ удар на младия бразилец мина на сантиметри покрай вратата.

Натискът на Милан се усилваше с всяка изминала минута. В 63-ата Янкуловски овладя топката в наказателното поле и центрира към границата на малкия пеналт, където бе Индзаги. Нападателят стреля от движение, но отново Леони изби. В ответната атака Маргаираз стреля с левия крак от границата на полето, а Сторари със сетни усилия изби в корнер.

В 88-ата минута Амброзини стреля от границата на полето, но ударът му мина покрай вратата на гостите. В следващата атака капитанът на "росонерите" стреля с глава, но ударът му срещна десния страничен стълб на Леони. Малко по-късно удар на Оконкво бе спасен от Сторари, а в заключителните секунди на мача, силен изстреля на Дзамброта от дъгата стрещна дясната греда на вратата на Цюрих.

Милан – Цюрих 0:1
10’ Тихинен

Милан: Сторари, Абате, Каладзе, Неста (59’ Ониеву), Янкуловски, Пирло, Амброзини, Фламини (46’ Дзамброта), Зеедорф (46’ Роналдиньо), Пато, Индзаги

Цюрих: Леони, Маргаираз, Агертер, Вонлантен (76’ Никчи), Оконкво, Джурич (85' Алфонс), Кох, Рочат (79’ Стаел), Гайч, Барметлер, Тихинен

Жълти картони: Каладзе, Абате, Янкуловски (Милан); Леони, Оконкво, Маргаираз (Цюрих)

10 Засади 1
50' 9'' Притежание на топката (време) 35' 13''