3. Сити не се отказва, помете Вила за едно полувреме (ВИДЕО+СНИМКИ)

Сити не се отказва, помете Вила за едно полувреме (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шампионите се приближиха на три точки от лидера Ливърпул

Манчестър Сити спечели с 3:0 домакинството си на Астън Вила от 10-ия кръг на Висшата лига и се доближи на 3 точки от лидера Ливърпул. Утре "червените" играят с Тотнъм у дома. "Гражданите" събраха 22 точки и изместиха Лестър от втората позиция. Серията на Вила от 3 поредни мача без загуба приключи и тимът остава във втората половина на таблицата с 11 т.

Шампионите можеха да поведат още в 6-ата минута, но Жезус от няколко метра стреля встрани от вратата. Последва сериозен натиск от Сити. В 19-ата минута шут на Стърлинг се удари в ръката на Енгелс, но дузпа не беше отсъдена.  Малко след това и гостите имаха претенции за наказателен удар, след като Дъглас Луис беше притиснат от Кансело и падна в наказателното поле.

В 34-ата минута Стоунс блокира удар на Трезеге. Малко преди паузата Стърлинг намери непокрития Давид Силва, който пропусна най-чистото положение през първото полувреме.

Веднага след почивката Манчестър Сити поведе. Стърлинг реализира с удар между краката на Том Хийтън.  В 56-ата минута домакините можеха да удвоят. Стърлинг пресече пас в защитата на съперника и намери Жезус, който бе сам срещу вратаря. Бразилецът стреля, но пред голлинията Мингс предотврати попадението.

В 65-ата минута интригата приключи, макар и след намесата на ВАР. Де Бройне центрира отляво и след като никой не играя с нея, тя се влезе в далечния ъгъл. Съмненията за засада бяха сериозни, но  след преразглеждане на положението, попадението беше зачетено.

Третото попадение за Сити падна в 70-ата минута. Гюндоган опъна мрежата зад вратаря на Вила. В оставащото време Фил Фодън стреля на два пъти доста опасно, а шут на Трезеге беше отразен от Едерсон.

Домакините завършиха двубоя с човек по-малко, след като Фернандиньо получи втори жълт картон. В добавеното време Жезус стреля в гредата, след което и Дейвис от Вила прати топката в страничния стълб.