3. Сити издържа сериозен тест срещу Евертън на старта на 2020-а (ВИДЕО)

Сити издържа сериозен тест срещу Евертън на старта на 2020-а (ВИДЕО)

"Гражданите" спечелиха с 2:1, Габриел Жезус блести с два гола

Пеп Гуардиола спечели двубоя с Карло Анчелоти във Висшата лига, след като неговият Манчестър Сити се наложи с 2:1 над Евертън в среща от 21-ия кръг на шампионата.

„Гражданите“ откриха резултата на „Етихад“ в 51-ата минута след красив гол на Габриел Жезус, а осем минути по-късно бразилецът отбеляза за втори път в мача. „Карамелите“ стигнаха до попадение в 71-ата дело на Ришарлисон.

Така Сити отново е на точка от втория Лестър, а вече изоставането от Ливърпул е 11 точки. Евертън остава 10-и с 25 точки.

В 9-ата минута Колман овладя между двама в наказателното поле и пробва техничен удар към далечния ъгъл, но Браво се хвърли и с една ръка изби в корнер.

Гостите бяха равностойни само в първите десетина минути на двубоя, след което Сити доминираше на терена и тотално надигра съперника си.

В 13-ата минута „гражданите“ стигнаха и до гол. Кансело направи бързо двойно с Марез отдясно и центрира към левия фланг, футболист на Сити се размина с топката на близката греда, но на далечната Фоудън бе непокрит и отбеляза. Радостта на домакините не трая дълго, тъй като след консултация с ВАР голът бе отменен заради засада на Марез при началото на нападението.

Видеоповторението трябваше да се намесва и в 19-ата, заради съмнения за дузпа в пеналта на Евертън, но такава не бе маркирана.

Жезус не намери целта в 24-ата след удар извън пеналта, а пет по-късно Пикфорд спаси добре насочен удар на Марез.

Офанзивата на Сити продължи до края на полувремето, но без да доведе до желания резултат.

„Гражданите“ откриха резултата в 51-ата. Гюндоган намери Жезус в наказателното поле на Евертън, бразилецът пое технично топката и същевременно се осовбоди от Холгейт, след което прати в горния ляв ъгъл на вратата, Пикфорд докосна топката, но не успя да промени достатъчно траекторията ѝ – 1:0 за домакините.

В 58-ата минута домакините нанесоха и втория си удар. Марез центрира в пеналта на Евертън, където Габриел Жезус отбеляза втори си гол.

Всичко вървеше по план за домакините до 71-ата минута, когато вратарят Браво направи глупава грешка, която доведе до гол. Стражът реши да показва техника в наказателното поле и финтира футболист на „карамелите“, след което обаче прати право в краката на Мойс Кийн, той бързо подаде на Уолкът, последва удар по земя, рикошет и топката попадна в Ришарлисон на далечната греда и от по-малко от метър бразилецът нямаше как просто да сгреши 2:1.

Мойс Кийн пробва странична ножица в 76-ата – красиво изпълнение, но без нижната точност.

Две по-късно Марез комбинира с Жезус, който с мощен шут прати в десния страничен стълб. Бразилецът пробва рефлекса на Пикфорд в 81-ата, но вратарят успя да се справи и изби.

Сити задържа крехкия си аванс и стартира годината с победа.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1