3. Симеон Славчев вдигна нов трофей със Спортинг

Симеон Славчев вдигна нов трофей със Спортинг

Отборът на българина победи Лацио след изпълнение на дузпи

Португалският Спортинг победи Лацио в мач за трофея "Чинко Виолинос". Това стана след 2:2 в редовното време и 4:2 след изпълнение на дузпи. Българинът Симеон Славчев се появи в игра през втората част, след като замени Адриен.

Още в 5-ата минута Мартинс откри резултата, но Маури в края на първото полувреме изравни.

Адриен от дузпа даде преднина на домакините в 53-ата минута, но Тункара възстанови равенството в даденото от съдията продължение за 2:2.

При дузпите домакините от Спортинг се оказаха с по-точен мерник и спечелиха трофея.

Спортинг е гост в следващите си три контроли от предсезонната подготовка. Столичният тим ще срещне последователно Боависта, Ал-Итихад и Спортинг Хихон.

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"