3. ШОКИРАЩО: Меси провали Аржентина! (ВИДЕО+СНИМКИ)

ШОКИРАЩО: Меси провали Аржентина! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Звездата на Барса пропусна дузпа, Исландия продължава да пише история

Исландия стигна до исторически първи  гол и първа точка на световни финали, завършвайки 1:1 срещу Аржентина в Група D от Мондиал 2018. В голям длъжник за гаучосите се превърна звездата на тима Лионел Меси, който пропусна дузпа през второто полувреме.

Сочените за фаворити в групата аржентинци откриха с гол на Агуеро в 19-ата, а европейците отбелязаха чрез Финбогасон в 23-ата.

Първото полувреме мина под диктовката на аржентинците – по всички показатели гаучосите изпреварваха своите съперници, но след 45 минути игра резултатът бе равен – 1:1.

Срещата започна с натиск на футболистите на Сампаоли, като първо Отаменди не успя да вкара с глава в началните минути, а Таляфико също не показа точност – и в двете ситуации Меси асистира.

Финбогасон бе изведен с дълъг пас в пеналта на „албиселесте”, но ударът му мина встрани от вратата. Секунди по-късно грешка на Рохо и Кабайеро даде отлична възможност на Бярнасон да открие, но на изстрела му липсваше точност.

Меси пробва далечен удар извън пеналта, вратарят на Исландия обаче се справи отлично и боксира.

В 19-ата натискът на Аржентина даде резултат. Рохо пробва от далечна дистанция нещо средно между удар и пас, топката попадна в Серхио Агуеро, който пое с гръб към вратата, завъртя се бързо и прати неспасяемо в горния десн ъгъл за 1:0, отбелязвайки първия си гол на Световно първенство.

Радостта на гаучосите трая обаче само 4 минути. Кабайеро изби удар на Сигурдсон, но атаката на исландците не приключи. Последва центриране на Сигурдсон отдясно, Кабайеро плонжира и отклони право в краката на влизащия на скорост Финбогасон, който прати топката в мрежата за 1:1. Това бе и първият гол за Исландия на световни финали.

Националите на Аржентина имаха претенции за дузпа в 41-ата, когато Магнусон пресече с шпагат центриране в наказателното поле, но отклони с ръка. Реферът Марчиняк обаче отсъди само корнер.

В последните минути исландците на два пъти имаха отлична възможност за обрат в резултата, но първо Кабайеро изби удар на Сигурдсон, а малко след това десетката на исландците стреля от воле неточно.

След почивката отново Аржентина показа повече острота в атака, но добре подредената отбрана на европейския тим се справяше с опасностите пред вратата.

В 63-ата минута Меса бе фаулиран в наказателното поле, за което реферът посочи бялата точка. Зад топката застана звездата на гаучосите Лионел Меси, но ударът му бе спасен от Халдорсон с вещина. Това бе и четвърти пропуск на Меси от последните му седем опита, щокираща статистика за може би най-добрият футболист в света.

Аржентинците се хвърлиха в атака в последните минути на двубоя, а в 78-ата гаучосите имаха нови претенции за дузпа, до голяма степен основателни, този път срещу резервата Кристиян Павон, но реферът подмина ситуацията.

Меси опита да се реабилитира в 81-ата минута с опасен удар, но топката профуча в близост до десния страничен стълб.

Халдорсон спаси вратата си от втори гол в 86-ата минута, а в добавеното време Меси не уцели вратата, шутирайки с десния крак в наказателното поле.

Така Аржентина не успя да пречупи Исландия и двата тима записаха по точка след 1:1 на стадион „Спартак”.

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1