3. ШОК НА "САН СИРО": Милан загуби от Дженоа (ВИДЕО)

ШОК НА "САН СИРО": Милан загуби от Дженоа (ВИДЕО)

Златан отново вкара, но това не стигна на "росонерите"

ШОК НА "САН СИРО":  Милан загуби от Дженоа (ВИДЕО)

Борещият се за оцеляване Дженоа шокира Милан на празния “Сан Сиро” и го победи с 2:1 в отложен двубой от 26-ия кръг на Серия “А”. Попаденията за гостите отбелязаха Горан Пандев (7) и Франческо Касата (41), а Златан Ибрахимович (77) вкара единствения гол за "росонерите".

В петата минута Чалханоглу пропусна да се разпише. В седмата Санабриа се възползва от грешка на Тео Ернандес и напредна, като подаде топката на стоящия точно пред вратата Пандев, който я прати в мрежата за 1:0 в полза на гостите. В 14-ата северномакедонецът пробва нов шут, който този път прати от външната страна на мрежата. В 17-ата Ибрахимович се измъкна от защитата, но с добра намеса Матия Перин отрази удара му с глава. Малко след това Бегович изби далечен изстрел на Санабриа, а секунди по-късно Чалханоглу изскочи сам срещу Перин, но шутира право в него.

В 24-ата Давиде Бираски пробва задна ножица, която се оказа неточна. В 28-ата Исмаел Бенасер пробва късмета си, ала изпълнението му беше безуспешно. Минута по-късно същото се случи и с удар на Ибрахимович. Последваха блокирани изстрели на Анте Ребич и Велон Бехрами. В 41-ата Бираски центрира, Ласе Шьоне отклони с пета към Касата, който пък удвои преднината на "грифоните".

В 52-ата минута Чалханоглу отправи силен шут, който прелетя над вратата. В 67-ата Ибрахимович прати топката в аут с изпълнение на задна ножица. Секунди по-късно резервата Джакомо Бонавентура опита да прехвърли Перин, но стражът успя да се справи. В 77-ата минута при разбъркване след центриране от корнер Ибрахимович се оказа най-съобразителен и вкара 60-ия си гол с червено-черната фланелка. В 81-ата шведът отправи удар с глава, който се оказа много неточен. До края домакините не успяха да отбележат изравнителен гол и така "грифоните" се поздравиха с изненадваща победа в Милано.

Така Дженоа напусна зоната на изпадащите и вече е 17-и с 25 точки, колкото има и 18-ият Лече, но с по-лоша голова разлика. Милан пък остава седми в класирането с 36 пункта в актива си.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)