3. "Орлите" полетяха с комфортен аванс от 2:0 срещу Щутгарт (ВИДЕО)

"Орлите" полетяха с комфортен аванс от 2:0 срещу Щутгарт (ВИДЕО)

20-годишен нигериец вкара страхотен първи гол с екипа на Лацио за победата в Германия

Лацио победи Щутгарт с 2:0 като гост в първа осминафинална среща от Лига Европа и взе комфортен аванс преди реванша на „Олимпико” след 7 дни. Едерсон и Онази бяха точни за римляните в двете полувремена на „Мерцедес Бенц Арена”.

„Орлите” удължиха серията си без загуба в турнира и вече имат 7 победи и 4 ремита. Те отново бяха без контузените Мирослав Клозе, Конко и Броки. Ледесма, Диас и Биава пък получиха почивка. Ибишевич беше наказан за Щутгарт, но германският тим заложи в предни позиции на юношата на Лацио Федерико Македа.

Странно или не, Щутгарт играе по-добре като гост този сезон в Европа. Германците имаха три ремита и загуба досега в турнира и търсеха първа победа, но не я намериха.

Маркети спаси силен удар с глава на Оказаки в началото.

Лацио обаче поведе с първата си голова възможност. Бруно Перейриня използва лошо първо докосване на Артур Бока, пусна за Едерсон, който веднага прати с левия крак в долния близък ъгъл за 0:1 след 21 минути.

Румънският нападател Александру Максим се контузи след сблъсък с Ернанес и Бруно Лабадия пусна унгареца Хайнал.

Кълбото профуча покрай гредата след удар с глава на Лорик Кана, а Едерсон заби в земята центриране на Кнадрева и топката прескочи целта в аут. Оказаки бе на сантиметри от изравнителен гол, но нямаше късмет след нов изстрел с глава.

Лацио вкара втори гол в 56-ата минута след страхотно попадение на Еди Онази. 20-годишният нападател, който спечели Купата на Африка с Нигерия, тръгна от центъра, премина през двама, и заби топката в мрежата на вратаря Улрайх, който излезе напред да го спре. Това бе първи и много красив гол за Онази с екипа на Лацио.

Кандрева едва не направи резултата класически, но гредата му попречи. Кандрева после имаше нов чист шанс, но ужасно прати много високо в аут.

Лорик Кана получи жълт картон в края и ще пропусне реванпа.

На 14 март Лацио приема Щутгарт пред празни трибуни на „Олимпико”. „Орлите” са наказани заради расистките прояви на своите фенове.
КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!