3. ОБЗОР: Арсенал отърва резила в последната минута, Ливърпул с трудна победа навън

Резултати от всички срещи от Висшата лига днес

Кризата в Арсенал се задълбочава, след като „топчиите“ допуснаха изненадващо равенство 2:2 с гостуващия Саутхемптън. „Светците“ бяха в серия от седем поредни мача без победа, като в шест от тях претърпяха загуби, а головата им разлика в седемте мача беше 6:23. Ареснал пък няма победа в Премиър лийг в пети пореден мач.

Осем минути трябваха на предпоследния в класирането да открие резултата на „Емирейтс“, когато Дани Ингс даде преднина на Саутхемптън.

Десет по-късно Лаказет върна паритета, но след почивката Джеймс Уорд-Праус отново даде преднина на „светците“ с гол в 71-ата, след като първо изпусна да отбележи от дузпа,  но при добавката вратарят Лено нямаше как да реагира.

В добавеното време „топчиите“ отърваха пълния резил благодарение на гол на Лаказет (90+6).

Лидерът в класирането Ливърпул стигна до труден успех с 2:1 като гост на Кристъл Палас. Мърсисайдци поведоха в 49-ата с гол на Мане, но Заха изравни в 82-ата. Пет минути преди края на редовното време Роберто Фирмино отбеляза победното попадение за тима на Юрген Клоп.

Вторият в таблицата Лестър записа чист успех с 2:0 при визитата си на Брайтън. Точни за „лисиците“ бяха Перес и Варди през втората част.

Със същия резултат Норич спечели като гост на Евертън.

Бърнли постигна класически резултат срещу Евертън, а Борнемут загуби у дома с 1:2 от Уулвърхемптън.

От 19:30 часа е дербито Манчестър Сити – Челси.

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1