3. Носителят Лацио се класира драматично на четвъртфиналите за Купата на Италия (+ВИДЕО)

С гол в добавеното време на Браян Переа защитаващият Купата на Италия тим на Лацио победи Парма с 2:1 и се класира за четвъртфиналите на надпреварата.

Съперникът на Лудогорец в Лига Европа успя да се добере до последните осем на турнира, където ще срещне Наполи или Аталанта.

В тежък мач на своя стадион „римските орли” постигнаха драматична победа, като и двата гола отбеляза Переа. Най-напред той се разписа в 25-ата минута преди Джонатан Биабиани да изравни в 43-ата. До развръзката се стигна в 91-ата минута с втория гол на Переа.

Победителите в осминафиналите в турнира за Купата на Италия се определят в един мач.

Еди Рея използва много променен състав в сравнение с онзи, който направи равен с Болоня през уикенда, но след само 25 минути игра столичният тим излезе напред в резултата, благодарение на колумбийския младок.

Авансът не се задържа дълго и две минути преди първата част Биабиани вкара за гостите.

През второто полувреме нито един от двата отбора не застраши сериозно противниковата врата, но секунди преди края 20-годишният Переа отбеляза победния гол и прати „бианкочелестите” на четвъртфиналите.