3. Наполи с първа победа над Лацио на „Олимпико” от 5 години насам (ВИДЕО)

Наполи с първа победа над Лацио на „Олимпико” от 5 години насам (ВИДЕО)

Игуаин с две попадения при успеха с 4:2, Пандев с гол и асистенция срещу бившия си тим

Наполи се върна на победния път и след три последователни загуби постигна успех. Това стана с резултат 4:2 в дербито срещу Лацио, с което приключи XIV кръг на италианската Серия „А”.

Момчетата на Рафаел Бенитес поведоха на „Олимпико” още в 24-ата минута , когато Гонзало Игуаин осъществи страхотен рейд и направи безпомощен стража на домакините Маркети – 1:0.

Радостта на неаполитанците обаче не трая дълго, защото само два минути по-късно бившият играч на римските „орли” Валон Бехрами си отбеляза автогол след центриране и така възстанови статуквото – 1:1.

Равенството се запази до почивката, макар че и двата отбора имаха добри възможности за гол. Само пет минути след подновяването на играта обаче Наполи отново дръпна напред, след като Горан Пандев се възползва от грешка в отбраната на Лацио и вкара за 2:1.

Бурната радост на македонеца след гола срещу бившия му тим предизвика недоволството на римската публика, но това не му попречи в 72-ата минута да изведе Гонзало Игуаин сам срещу вратаря на „орлите”. Аржентинецът запази самообладание и с плътен шут по диагонала направи резултата 3:1 в полза на Наполи.

Впоследствие той и Пандев бе заменен, а междувременно в игра за домакините се появи Балде Кейта. Роденият в Испания 18-годишен нападател влезе в 70-ата минута, а в 88-ата даде надежди на своите след отлична солова акция и шут в горния ъгъл на Пепе Рейна – 2:3.

Точка на спора обаче сложи Хосе Кайехон, който в даденото от рефера продължение бе изведен резервата Мертенс и хладнокръвно подпечата победата на своите.

След нея те се приближиха на 6 точки до лидера Юве и на 3 от втория в таблицата Рома. Лацио остана със 17 точки след 14 изиграни мача, допускайки първата си домакинска загуба от неаполитанците от 2008 г. насам.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1