3. Наполи обърна Лацио в шоу с шест гола (ВИДЕО)

Наполи обърна Лацио в шоу с шест гола (ВИДЕО)

Гонсало Игуаин с хеттрик, отново герой за "сините"

Наполи обърна Лацио и постигна успех с 3:2 в мач от 33-тия кръг в испанската Серия "А". Така "сините" се бетонираха на третата позиция, която дава право на участие в квалификациите за Шампионската лига. Тимът на Рафа Бенитес има аванс от девет точки пред четвъртия Фиорентина пет кръга преди края на сезона.

Сенад Лулич изведе "римските орли" напред в резултата в 21-вата минута. Босненският полузащитник получи топката в наказателното поле и със страхотен удар по диагонала даде аванс на Лацио.

Три минути преди края на първата част Дрис Мертенс възстанови равенството след великолепен удар от над 20 метра, пращайки топката в горния ляв ъгъл на вратата на Бериша.

Малко след началото на втората част Лорик Кана бе изгонен за втори жълт картон заради нарушение срещу Мертенс в наказателното поле и съдията показа бялата точка..  Отсъдената дузпа бе превърната в гол от Гонсало Игуаин, който даде аванс на "сините"

В 67-ата минута аржентинецът направи резултата 3:1. След дълго подаване, Игуаин овладя топката с глава, като същевременно се освободи от опеката на бранител в жълто-черно. Аржентинецът си поведе топката и със следващото докосване я заби със страховит удар в далечния ъгъл.

Оджени Онази вкара втори гол за Лацио осем минути преди края и даде надежди поне за точка на "лациалите". Нигерийският полузащитник овладя топката пред наказателното поле и навлезе в пеналта. Онази излезе сам срещу Рейна и мушна топката между краката му, но стражът на Наполи успя да забави хода ѝ. Въпреки това, Онази отново бе заел по-добра позиция от бранителите на "сините" и довкара кълбото в мрежата.

В заключителните минути обаче отново Игуаин отбеляза се разписа, оформяйки хеттрика си. При една бърза контра на домакините аржентинецът получи топката, премина през колегата си в националния отбор Новарети и копна кълбото покрай Бериша, оформяйки крайното 4:2.

С победата Наполи почти сигурно си гарантира третата позиция в класирането, като има аванс от девет точки пред четвъртия Фиорентина. Най-трудният мач за "сините" в оставащите пет кръга е гостуването на Интер на 26 април.

Лацио падна до осмата позиция, като се отдалечи на пет точки от зона "Лига Европа".

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)