3. Милан падна от Лацио за втори път за три дни (ВИДЕО+СНИМКИ)

Милан падна от Лацио за втори път за три дни (ВИДЕО+СНИМКИ)

Единственото попадение за римските „орли” отбеляза Лукаш Билиа от дузпа в 38-ата минута

Отборът на Лацио записа втора поредна победа над Милан в рамките на само три дни. След успеха с 3:1 на „Олимпико” в Серия „А”, тимът на Стефано Пиоли стигна до минималното 1:0 като гост на „росонерите” в 1/4-финал за Купата на Италия и вече е на 1/2-финал.

Единственото попадение за римските „орли” отбеляза Лукаш Билиа от дузпа в 38-ата минута. Лацио пък игра цяло второ полувреме, след като в последната минута на първата част Лорик Цана бе изгонен за втори жълт картон.

Гостите можеха да открият още в седмата минута, след като Клозе открадна една лошо върната топка към Абиати, но не намери целта. Малко по-късно Жереми Менес също върна топката неадекватно към Абиати, Кейта излезе сам срещу Абиати, но стражът на „росонерите” много предвидливо излезе около 30 метра пред голлинията си и изчисти.

В 38-ата минута Албертаци игра с ръка в наказателното поле на Милан и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Билиа, който прати Абиати в грешния ъгъл и донесе успеха за Лацио.

В последната минута на първата част Цана фаулира Жереми Менес и след като вече имаше един жълт картон, получен няколко минути по-рано, бе изгонен.

В средата на втората част Пацини заби страхотен гол във вратата на Бериша, но попадението му бе отменено поради засада. В 78-ата минута пък Кейта нацели лявата греда на Абиати.

В даденото петминутно продължение на срещата гол на Черчи също бе правилно отменен поради засада.