3. Марио Гомес записа четвърти хеттрик за сезона при победата над Байер Л

Марио Гомес записа четвърти хеттрик за сезона при победата над Байер Л

Марио Гомес записа четвърти хеттрик за сезона при разгромната победата над Байер (Леверкузен) с 5:1 в 30-ия кръг от Бундеслигата. Това е и първа победа за баварците след напускането на Луис ван Гаал - Андриес Йонкер е временно изпълняващият длъжността старши-треньор на Байерн.

Марио Гомес записа четвърти хеттрик за сезона при разгромната победата над Байер (Леверкузен) с 5:1 в 30-ия кръг от Бундеслигата. Това е и първа победа за баварците след напускането на Луис ван Гаал - Андриес Йонкер  е временно изпълняващият длъжността старши-треньор на Байерн.

През първата част Байерн беше по-активният отбор на терена и момчетата на Йонкер създадоха по-опасните положения пред вратата на Рене Адлер. Двубоят започна по възможно най-неприятният начин за „аспирините”, които са второ място във временното класиране. В 7-ата минута Симон Ролфес се отбеляза автогол в опита си да изчисти топката и даде преднина на домакините.

След попадението баварците заиграха видимо със самочувствие и до края на полувремето не изпуснаха инициативата. Гостите допуснаха изключително елементарни грешки в защита и бяха жестоко наказани за това.  В 28-ата минута Гомес вкара първото си попадение след асистенция на Томас Мюлер. В заключителните минути на частта германският национал отново се разписа, като Мюлер пак се отчете с голов пас, а секунди преди края оформи хеттрика си.

Байер излезе преобразен през втората част. „Аспирините” владееха топката 61% и бяха отправили общо 10 удара, но ефективността им не беше особено на ниво. Те стигнаха до почетно попадение в 75-ата минута дело на Дердийок.

Въпреки добрата игра на гостите, Франк Рибери направи краха на съперника тотален. В края на двубоя Оттъл можеше да направи победата за Байерн още по-убедителна, но ударът  му срещна гредата.

Така, тимът от Мюнхен излезе на трето място, като по този начин значително улесни задачата на лидера Борусия, който има мач по-малко. Разликата между тях и Байер се запази на пет точки.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)