3. Ман Сити пак забуксува, разликата с Ливърпул може да стане двуцифрена! (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Гражданите" допуснаха равенство срещу Нюкасъл и дори второто място вече е под въпрос

Шампионът на Англия Манчестър Сити допусна нова издънка във Висшата лига и в 15-ия кръг стигна само до равенство 2:2 при гостуването си на Нюкасъл. "Гражданите" на два пъти повеждаха в резултата, но гол в последните минути ги остави далеч от върха.

Още по-лошата новина за тях е, че Ливърпул предстои да изиграе своя мач от кръга и при успех на "мърсисайдци" срещу Брайтън по-късно днес ще остави Пеп Гуардиола и компания на цели 11 точки от първото място. Във врата им пък дишат Лестър и Челси, които при успехи също ще изместят Сити до четвъртото място.

Срещата на "Сейнт Джеймисис Парк" започна с по-продължително владеене на топката от страна на гостите и след няколко разменени удара пред двете врати в 22-та минута Сити поведе. Давид Силва и Рахийм Стърлинг опитаха размяна на пасове в наказателното поле и след серия от щастливи рикошети топката се озова на пътя на английския национал, който стреля в десния ъгъл.

Само малко след това обаче "свраките" върнаха попадението. В 25-та Алмирон проби отляво, след което намери Джерто Вилемс. Холандецът бе оставен непокрит, направи едно докосване, след което стреля много прецизно в далечния ъгъл за 1:1.

В 58-ата минута Давид Силва проби до аутлинията, след което центрира към далечната греда, където Жезус засече, но не успя да насочи топката към вратата.

В 68-ата минута Де Бройне получи добро подаване от Силва и стреля веднага от малък ъгъл, но Дубравка спаси с крак. Минута по-късно шампионите изпуснаха най-чистата възможност, до която успяха да стигнат до момента. Жезус без изведен зад гърба на отбраната и се озова очи в очи с Дубравка, но не успя да преодолее стража, който изби. Де Бройне опита добавка, но отново словакът бе на висота и запази вратата си. В 72-рата и Бернардо Силва, който се появи в игра малко-рано, не успя да намери вратата от 11 метра.

След това обаче Де Бройне най-накрая върна преднината на Сити. Центриране отляво бе изчистено, но топката стигна до белгиеца, който със страхотен изстрел от 30-метра нацели вътрешната страна на горната греда, след което топката тупна зад голлинията.

Две минути преди края на редовното време обаче домакините отново се върнаха в мача. След изпълнение на пряк-свободен удар топката бе пусната към Шелви, който с превъзходен удар от границата на наказателното поле не остави шансове на Едерсон и оформи крайното 2:2.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1