3. Ливорно и Милан поделиха точките на „Армандо Пики” – 0:0

Ливорно и Милан поделиха точките на „Армандо Пики” – 0:0

"Росонерите" не успяха да измият срама от загубата в дербито с Интер

Отборите на Ливорно и Милан завършиха наравно 0:0 в срещата по между си от третия кръг на италианската Серия „А”, играна на стадион „Армандо Пики”. Като цяло мачът бе равностоен, но домакините имаха повече и по-чисти положения за гол. През първата част стражът на „росонерите” Марко Сторари отрази дузина удари на Ливорно и успя да запази своя отбор. През втората част пък Милан бе по-добрият тим на терена, но не стигна до нищо опасно, освен една греда от фаул на резервата Пирло.

Домакините от Ливорно започнаха по-добре мача и в началните минути на няколко пъти можеха да стигнат до откриване на резултата, но стражът на Милан Сторари отрази удари на Пулцети, Моцарт и Тавано. Звездата на тима Кристиано Лукарели също можеше да се разпише, след като в 20-ата минута бе оставен непокрит в наказателното поле, но ударът му с глава премина на сантиметри от вратата на Сторари.

Милан пък действаше по-прибрано и не правеше нищо интересно в атакуващ план. Роналдиньо, Зеедорф и компания се оказаха безсилни срещу отбраната на Ливорно. Единствен младият Алешандре Пато бе по-активен в предни позиции в сам създаваше своите положения. В 31-ата минута той навърза двама бранители на домакините и стреля опасно в долния десен ъгъл, но стражът на Ливорно спаси. Междувременно домакините намалиха оборотите в предни позиции и предимно опитваха удари от далеч, но Сторари отново бе на своето място.

През втората част Милан пое инициативата и започна по-често да поглежда към вратата на Де Лусия, но без особен успех. Роналдиньо отново не бе на висота и логично бе заменен към 50-ата минута от Пирло, когато и новото попълнение на „росонерите” Клаас-Ян Хунтелаар напусна игра, за сметка на опитния Индзаги. В 60-ата минута Милан за пръв път в мача бе близо до гола, но изстрел на Пирло от фаул нацели напречната греда.

Впоследствие темпото на игра значително падна и Ливорно се прибра в собствената си половина. Милан пък атакуваше бавно и беззъбо – „росонерите” имаха едва 2 шанса през цялото второ полувреме, но те бяха пропилени от Пипо Индзаги. Ливорно заигра на контраатаки и при една от тях можеше да стигне до гол, но Алесандро Неста блокира удар на противникова състезател.

В крайна сметка резултатът остана непроменен и Милан не успя да измие срама от загубата в дербито с Интер. „Росонерите” имат 4 точки в своя актив и в момента заемат 8-а позиция, а Ливорно е 14-и с 2 точки в актива си.

Ливорно – Милан 0:0

Ливорно: Де Лусиа, Моро (Бергволд 70’), Пертиконе, Милионачо, Витале, Пулцети, Моцарт (Филипини 65’), Кандрева, Риамонди, Лукарели, Тавано (Марчини 84’)

Старши треньор: Руотоло

Милан: Сторари, Одо, Неста, Тиаго Силва, Янкуловски, Фламини (Абате 79’), Зеедорф, Амброзини, Роналдиньо (Пирло 56’), Пато, Хунтелаар (Индзаги 56’)

Старши треньор: Леонардо

Жълти картони: Петриконе, Витале, Пулцети (Ливорно), Тиаго Силва (Милан)

Съдия: Габриеле Орсато

Стадион: „Армандо Пики”

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)