3. Лацио си даде среща с Милан на четвъртфиналите за купата (+ВИДЕО)

Лацио си даде среща с Милан на четвъртфиналите за купата (+ВИДЕО)

„Римските орли” надиграха 10 от Торино, Клозе вкара за първи път от 3 ноември

Лацио е третият четвъртфиналист в турнира за Купата на Италия. След като Милан и Парма си осигуриха участие сред последните осем, в сряда късно вечерта това сториха и „римските орли”, които надиграха 10 от Торино с 3:1 на техния терен и си дадоха среща с „росонерите” в следващата фаза.

Мирослав Клозе и 19-годишният Кейта Балде Диао получиха редки титулярни места заедно с 20-годишният продукт на академията на Лацио Данило Каталди.

Лацио вече бе елиминирал два отбора – Басано и Варезе.

Кейта вкара третия си гол в турнира, преминавайки през Никола Максимович по крилото и поразявайки от малък ъгъл Даниеле Падели в 13-ата минута.

Торино имаше претенции за дузпа, когато удар с глава на Камил Глик срещна ръката на Абдулай Конко, но гостите удвоиха малко по-късно (29’). Кейта достави за Каталди, който пусна на пътя на Клозе, за да може 36-годишният да вкара първия си гол във всички турнири от 3 ноември насам.

Йосеф Мартинес имаше подобно движение на другия край, но пък там нямаше негов съотборник. Макси Лопес стана от пейката за своя дебют за Торино.

Торо намали в началото на второто полувреме. Мартинес избегна трапа за засада и вкара с удар малко след границата на наказателното поле, намирайки зееща дупка в защитната четворка на Лацио.

Двубоят отново се обърна. Клозе беше на чиста позиция и стреля в аут, когато вратарят Даниеле Падели напусна голлинията и се стовари върху него. Реферът реши да изгони виновника и да отсъди дузпа, която Кристиан Ледесма реализира. Торино бяха ядосани – те имаха претенции, че Клозе вече е стрелял преди сблъсъка.

Феновете на Торино освиркаха своите и организираха протест срещу президента Урбано Кайро на трибуните.

22 януари, 22:00 Наполи - Удинезе

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1