3. Лацио се пробуди и спечели дербито на Вечния град (ВИДЕО)

Лацио се пробуди и спечели дербито на Вечния град (ВИДЕО)

"Орлите" обърнаха Рома за 3:2, червени картони за Де Роси и Маури

Отборът на Лацио най-сетне се върна на победния път, след като днес спечели дербито на Рим срещу Рома с 3:2. Двубоят бе от програмата на 12-ия кръг на Серия "А", а поражението бе трето поредно за "вълците".

Рома завърши срещата с 10 човека, след като Даниеле Де Роси получи директен червен картон в добавеното време на полувреме. "Орлите" не останаха по-назад в това отношение, след като Маури си изкара втори жълт картон в 85-ата минута,

Мачът започна по-добре за символичните гости и в 9-та минута те хвърлиха в екстаз тифозите си, след като Ламела засече отблизо с глава центриране на Тоти за 1:0.

Веднага след гола Ернанеш обстрелва Гойкоечея, но вратарят на Рома спаси. По-добрата игра на "вълците" обаче продължи и Освалдо и Тоти изтърваха по една добра възможност.

Впоследствие обаче "орлите" успяха да изнесат играта в по-предни позиции и двата тима се захапаха в центъра на терена.

Постепенно Лацио натисна съперника си и Ернанеш и Конко обстрелваха неточно вратата.

Така дойде 35-ата минута, когато Кандрева изпълни перфектно пряк свободен удар и възстанови равенството - 1:1.

Натискът на символичните домакините продължи и след това попадение и в 43-ата минута Мирослав Клозе бе намерен в наказателното поле от Ернанеш и с десния крак направи обрата за Лацио пълен.

Този гол видимо изнерви играчите на Рома и в даденото от рефера продължение Даниеле Де Роси бе изгонен, след като удари без топка противников футболист.

Втората част стартира ударно за "орлите", които увеличиха аванса си на 3:1 чрез Стефано Маурис, който простреля Гойкоечея от границата на наказателното поле.

Лацио продължи да действа по-настъпателно, но Ернанеш, Кандрева и Ледесма пропуснаха да се разпишат.

Възможностите за "вълците" пък идваха основно след центрирания и далечни удари, а в 66-ата минута Освалдо можеше да намали, след като засече с глава центриране на Тоти, ала мерникът му изневери и топката излезе в аут.

В последните 15 минути домакините просто доиграваха двубоя, което даде възможност на Рома да организира няколко интересни атаки.

В 85-ата минута пък, футболистите на терена се изравниха заради втори жълт картон на Маури, показан му за игра с ръка в центъра. От последвалия фаул Пянич разстреля Маркети от далечна дистанция, оформяйки крайното 2:3.

След успеха Лацио се намира на 5-о място във временното класиране с актив от 22 точки, докато "вълците" са 6-и със 17.

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1