3. Лацио разнищи заспалия Удинезе с 3:0 (+ВИДЕО)

Лацио разнищи заспалия Удинезе с 3:0 (+ВИДЕО)

Ледесма изпусна дузпа, Маури с две асистенции, "зебрите" се отчетоха само с една греда

Лацио постигна категоричен успех с 3:0 над Удинезе в последна среща от 14-ия кръг на Серия А, а победата дойде изненадващо лесно.
Удинезе не оправда очакванията и след много слаба първа част отстъпи на „Олимпико” в Рим.

За този мач футболистите на Лацио излязоха със специални екипи, на които беше изписано  „No racism” (Без расизъм) след последните инциденти в мача с Лацио от Лига Европа.

След 11 минути Лацио получи спорна дузпа. Щефан Раду отклони центриране от корнер и топката се удар в ръката на Вилиянс. Реферът Калварезе прецени, че ръката не е до тялото и посочи бялата точка. Вратарят на гостите Желко Бръкич спаси отлично удара на Ледесма от 11 метра, а после се справи и с добавката на Стефано Маури.

Секунди по-късно Удинезе нямаше късмет и Ди Натале нацели напречната греда от пряк свободен удар.

Лацио поведе в 17-ата минута. Маури пусна извеждащ пас и Алваро Гонзалес отляво изстреля мощно воле под гредата за 1:0.

Домици се контузи в тима на „зебрите” и бе заменен от Анжела в защитата.

Неостаряващият Мирослав Клозе увеличи преднината на Лацио с гол в 31-ата минута, когато отново Стефано Маури се оказа асистент с дълъг пас, а германецът с полски корени прати вратаря в грешния ъгъл за 2:0.

След почивката Ернанес се появи като резерва и се разписа.

Макар да не бе напълно здрав бразилецът изпълни перфектен пряк свободен удар до гредата и матира Бръкич за крайното 3:0.

Лацио остава пети, но вече е с 25 точки, само на две зад Интер. Удинезе е 11-ти с 16.

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1