3. Лацио разнищи Фиорентина с 4:0 (ВИДЕО)

Лацио разнищи Фиорентина с 4:0 (ВИДЕО)

"Орлите" настигнаха Наполи на третото място и сложиха край на серията от 13 поредни мача без загуба за "виолетовите"

Лацио разгроми Фиорентина с 4:0 на „Олимпико” в 26-ия кръг на Серия А. След четвъртата си поредна победа римляните се изравниха по точки с третия Наполи, а освен това сложиха и неприятен край на серията от 13 поредни срещи без загуба на „виолетовите”.

„Небесносините” имаха нужда само от 6 минути, за да поведат. Лукас Билия намери топката добре и с  ниско воле от границата на наказателното поле откри резултата.

Клозе остави защитник зад гърба си с финт и опита да прехвърли Нето, който успя да избие. После стражът на гостите спаси още два удара на Фелипе Андерсон още до 13-ата минута.

Фиорентина успя най-сетне малко да изнесе играта и Мати Фернандес стреля опасно от пряк свободен удар, а Фелипе Андерсон също не сполучи с опит да прехвърли Нето. Билия бе много близо да повтори първия гол с ново воле, този път Нето се разтегна и успя да избие.

Фиорентина опита да контролира играта в началото на втората чат, но Фелипе Андерсон включи турбото и бе спънат от Томович в наказателното поле. Кандрева нямаше проблеми да вкара дузпата за 2:0. Голмайсторът обаче си свали фланелката в радостта след гола, получи жълт картон и ще бъде наказан в следващия мач срещу Торино.

Мати Фернандес опита да изпълни бързо пряк свободен удар, но сбърка и се получи контра за Лацио, Нето изби удара на Кандрева, но за притичалият Клозе не бе проблем да довкара за 3:0.

Нето направи всичко възможно да предотврати нов гол и спаси шутове на Кейта Балде и Клозе, но от трети опит германският ветеран покачи на 4:0.

Лацио е трети с 46 точки, колкото има и Наполи, а Рома има само 4 точки аванс пред двата преследвача. Фиорентина е пети с 42.