3. Лацио потрепери за победата си над Каляри (ВИДЕО)

Лацио потрепери за победата си над Каляри (ВИДЕО)

„Римските орли” се наложиха с 4:2 в последния мач от кръга в Серия А

Лацио постигна важна победа в последния двубой от 10-ия кръг на Серия А. „Римските орли” се наложиха с 4:2 над Каляри и се върнаха в Топ 3 на временното класиране на шампионата. Домакините на стадион „Олимпико” обаче не стигнаха лесно до успеха. До почивката водеха с 3:0, но през второто полувреме допуснаха 2 гола. В крайна сметка късен гол в 90-ата минута подчерта крайния успех.

Голмайстори за Лацио станаха Стефано Маури и Едерсон, а на два пъти точен бе ветеранът Мирослав Клозе. За Каляри попаденията реализираха Жоао Педро и Браафхейд, който си вкара автогол.

С този успех Лацио събра актив от 19 точки и се върна на третото място с равни точки и по-добра голова разлика от Сампдория. Каляри пък остава на 15-ото място с 9 точки.

Маури откри още в 7-ата минута , а после се развихри Мирослав Клозе. Германският ветеран за по-малко от минута (25,26) опъна на два пъти мрежата зад гърба на стража на гостите Алесио Крагно и направи преднината на отбора си класическа - 3:0. И за двата гола му асистира Сенад Лулич.

След почивката надмощието на Лацио продължи. Вместо да покачат резултата обаче домакините си вкараха автогол. Холандецът Едсон Браавайд отклони една топка в собствената си врата за 3:1.

В 72-ата минута гостите останаха с 10 души на терена. Червен картон получи Виктор Ибарбо. Въпреки това резервата Жоао Педро върна интригата в мача с гол за 3:2. Това изглежда стресна "орлите" и във 2-ата минута на добавеното време Едзерсон фиксира крайното 4:2 и успокои тифозите по трибуните.

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"