3. Лацио обърна в края 9 от Каляри в мач със спорно съдийство

Лацио обърна в края 9 от Каляри в мач със спорно съдийство

Римските "орли" започнаха годината с 2:1 на "Олимпико"

Лацио нанесе пета поредна загуба на Каляри, след като спечели с 2:1 домакинството си от първия кръг за годината в италианската Серия „А”.

Двубоят на „Олимпико” бе белязан от спорни съдийски решения, тъй като главният рефер Даниеле Орсато показа два червени картона за играчи на гостите и отсъди дузпа в техен ущърб броени минути преди края на редовното време.

Иначе Каляри поведе в 62-ата минута чрез своя голмайстор Марко Сау, разписал се за седми път през сезона, а в 79-ата Конко възстанови статуквото, реализирайки отблизо за 1:1.

Най-спорната ситуация в срещата дойде в 86-ата минута, когато реферът видя нарушение на стража Агаци срещу Мирослав Клозе и отсъди дузпа.

Това обаче не бе всичко, понеже вратарят и резервата Андреа Косу бяха изгонени заради протестите срещу съдийското решение и така оставиха тима си с 9 души.

Наказателният удар бе изпълнен точно от Антонио Кандрева, който също влезе от пейката, но в крайна сметка донесе трите точки на своя тим.

С тях Лацио остана на втората позиция в класирането с 39 точки, на 5 от лидера Юве, който е с мач по-малко, а освен това остана непобеден от началото на ноември миналата година, когато падна от Катания с 0:4.

Каляри пък е точно над чертата на изпадащите с 16 пункта в своя актив, но има голяма вероятност да се озове в опасната зона след изиграването на останалите срещи от 19-ия кръг.

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1