3. Лацио надви Сасуоло с 3:2 в наслада за неутралния фен

Лацио надви Сасуоло с 3:2 в наслада за неутралния фен

Чезена измъкна точка на "Фриули" с дузпа в добавеното време, вижте резултати и голмайстори от Серия А

Лацио победи Сасуоло с 3:2 в емоционален мач на своя „Олимпико” в 6-ия кръг на Серия А и се качи до шестото място в таблицата.
През миналия сезон „орлите” победиха у дома този съперник със същия резултат и сега нещата бяха идентични.

Лацио започна силно и Консили направи двойно спасяване след удар с глава на Лорик Кана и добавка на Де Врай. Вратарят обаче бе безсилен в 9-ата минута, когато опитният Стефано Маури с нисък и плътен удар оплете в ъгъла за 1:0 след пас на Онази.

В 25-ата минута Филип Джорджевич с лекота надскочи Паоло Канаваро и с глава удвои аванса на Лацио при центриране на Кандрева от фланга.

Сасуоло се върна в мача секунди по-късно и Берарди се измъкна от засадата след пас на Сансоне и мушна под вратаря Маркети за 2:1. Това беше първият гол на отбора в Серия А от първия кръг насам.

Удар на Заза закачи напречната греда и излезе в аут, а пред другата врата Лука Антей взе топката пред Джорджевич на втора греда, но това се превърна в па за Кандрева, който лесно направи 3:1 в 35-ата минута.

В 49-ата минута Кана направи дузпа и бе изгонен с втори жълт картон, а Берарди се разписа от бялата точка отново за 3:2.

Численото предимство на Сасуоло не се задържа дълго и в 61-ата минута играещият под наем от Ювентус Федерико Пелузо също получи втори жълт картон и пое към душовете.

До края при 10 срещу 10 на терена Лацио успя да съхрани крехкия си аванс за своя втори пореден успех в Серия А след разгромното 4:0 като гост на Палермо в понеделник.