3. Клозе блести с пет гола при разгромна победа на Лацио (ВИДЕО)

Клозе блести с пет гола при разгромна победа на Лацио (ВИДЕО)

Тимът на Владимир Петкович се наложи над Болоня с 6:0

Отборът на Лацио разгроми Болоня с 6:0 в среща от 35-ия кръг на италианската Серия А. Двубоят се игра на стадион „Олимпико” в Рим, а след убедителния успех „орлите” прекъснаха серията си от четири поредни срещи без победа в първенството на Италия и се изкачиха на 7-ата позиция в подреждането и имат актив от 55 точки. След тази загуба Болоня остава с 40 точки и заема 12-ата позиция. Пет от головете за Лацио в днешния мач отбеляза немският нападател Мирослав Клозе.

Домакините откриха резултата в 21-ата минута с попадение на Клозе, който отбеляза с удар с левия крак. 10 по-късно Ернанес покачи на 2:0 със страхотен изстрел от далечна дистанция. 2 минути след това Серджо Флокари нацели напречната греда, а в 36-ата минута Мирослав Клозе отбеляза втория си гол в мача, правейки резултата 3:0.

В 39-ата минута Мирослав Клозе оформи своя хеттрик, след като прати топката в мрежата на гостите, разписвайки се от близко разстояние. При резултат 4:0 в полза на „орлите” дойде и почивката на мача.

В 50-ата минута Мирослав Клозе реализира четвъртото си попадение в мача, отбелязвайки с глава след центриране на Антонио Кандрева. Малко след като изтече час игра от началото на мача, немският нападател направи резултата 6:0 – Клозе отбеляза с удар с десния крак.

До края на срещата имаше още няколко интересни ситуации пред двамата вратари, но нови попадения в мача не паднаха и така Лацио спечели с 6:0.

В следващия кръг тимът на Владимир Петкович гостува на Интер. Болоня е домакин на Наполи.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)