3. Катания разсипа Лацио с 4:0 (ВИДЕО)

Катания разсипа Лацио с 4:0 (ВИДЕО)

Болоня и Удинезе не се победиха, Аталанта излъга Самп като гост (ВИДЕО)

Отборът на Катания записа първа победа от 4 кръга насам, след като днес разгроми тима на Лацио с 4:0. Срещата се игра на стадион "Анджело Масимино" и бе от програмата на 11-ия кръг на италианската Серия "А".

Като цяло двубоят бе доста динамичен, като и двата тима имаха доста положения пред противниковата врата.

Домакините обаче определено доминираха в по-големи периоди от срещата и откриха резултата още в 8-та минута, след като Споли намери Гомес в пеналта на "орлите", а последният разстреля с левия крак Бизари за 1:0.

Натискът на "слончетата" продължи и в 25-ата минута те удвоиха аванса си след точно изпълнена дузпа от Лоди, отсъдена за игра с ръка на Андре Диас.

Само 180 секунди по-късно Катания нокаутира столичани с трети гол. Алехандро Гомес засече добре с десния крак центриране на Маркезе, покачвайки на 3:0.

До края на полувремето гостите изтърваха няколко възможности да се върнат в мача чрез Кандрева и Диас.

През втората част домакините също започнаха по-добре и в 69-ата минута след бърза контраатака, Бариентос засече отблизо подаване на Гомес, оформяйки крайното 4:0.

В друг мач от този 11-и кръг на калчото, тимът на Болоня записа пети пореден двубой без успех, след като завърши наравно 1:1 у дома срещу Удинезе.

През първата част темпото не бе особено високо и двата отбора не успяха да си отбележат попадения.

Минута след началото на второто полувреме домакините от Болоня излязоха напред в резултата. Нападателят Маноло Габиадини проби отляво и центрира към Алесандро Диаманти, а офанзивният халф с удар отблизо изпрати топката в мрежата.

В 73-ата минута обаче звездата на Удинезе Антонио Ди Натале с прецизен шут по земя с десния крак оформи крайното 1:1.

На стадион "Луиджи Ферарис" в Генуа пък, месният Сампдория допусна разочароващо поражение с 1:2 от състава на Аталанта. За Самп това бе четвърта поредна загуба в Серия "А", докато северняците записаха втори пореден успех.

Гостите излязоха напред в резултата още във 2-та минута, когато Бонавентура бе точен след хубав пас на Раймонди. В 53-ата Енцо Мареска възстанови статуквото, а в 76-ата минута Де Лука оформи крайното 2:1 за бергамаските.