3. Интер отново вкара 7 гола на Сасуоло (ВИДЕО)

Интер отново вкара 7 гола на Сасуоло (ВИДЕО)

Киево сензационно победи Наполи като гост, Лацио бие класически

Интер буквално смаза Сасуоло със 7:0 в първия си мач на „Джузепе Меаца” този сезон във втория кръг на Серия А. Мауро Икарди вкара хеттрик, два пъти вкара Освалдо, а Ковачич и резервата Гуарин също се разписаха за разгрома. Така „нерадзурите” взеха първи три точки след нулевото реми срещу Торино на старта, а точно преди година Интер пак вкара 7 гола на Сасуоло, но като гост.

Неманя Видич беше наказан, но целият фокус в този мач бе насочен към атаката на Интер. Ковачич изведе Икарди и нападателят от трети опит успя да прати зад голлинията на Консили за 1:0 още в третата минута.

Сансоне бе близо до изравнителен гол, а Симе Връшалко изкълчи глезена си и гостите направиха смяна.

В 21-ата минута Икарди и Освалдо оставиха Ковачич на чиста позиция с по едно докосване и хърватският национал технично намери далечния долен ъгъл – 2:0.

След половин час игра Икарди овладя пас на Ернанес извън наказателното поле и без да се бави оплете по диагонала в долния десен ъгъл – 3:0.

Преди почивката Додо накара вратаря да спасява и Пабло Освалдо довкара за първия си гол за Интер и спази обещанието си като отпразнува гола в стил Габриел Батистута, правейки жест сякаш стреля с картечница.

Головата серия продължи и през втората част. Ковачич намери хитро Икарди зад защитата и той разстреля Консили – 5:0.

Симоне Заза и Доменико Берарди бяха напълно неутрализирани, а нервите на Берарди не издържаха и след час игра той сътвори голяма глупост и удари съперник без топка с лакът в лицето точно пред съдията и това му донесе директен червен картон.

Фреди Гуарин замени Ковачич и набързо направи асистенция за втория гол на Освалдо и на свой ред се разписа за крайното 7:0 с мощен удар.

Голямата изненада се получи в Неапол, където Наполи сензационно загуби с 0:1 от сочения като замесен в битката за изпадане Киево.

„Жълтите магаренца” се бранеха в своята половина цял мач и чакаха шанс на контраатаки, а Наполи така и не успя да преодолее вратаря Франческо Барди, който се отличи с куп блестящи спасявания.

Бошкян Сезар направи дузпа и Наполи имаше отличен шанс, но Барди отрази удара на Игуаин в 27-ата минута от бялата точка.

Моментът на Киево дойде в 50-ата минута и Мариано Иско намери Макси Лопес при перфектна контра, а изцяло аржентинската комбинация завърши с гол на Лопес за 1:0.

До края Наполи нямаше идеи как да преодолее Барди, който направи още 3-4 чудесни спасявания, а две основателни претенции на Киево за дузпа бяха подминати, но и това не помогна на домакините да избегнат загубата.

Столът на Рафа Бенитес се заклати здраво още след втория кръг, а феновете на южняците логично хич не бяха доволни.

Лацио постигна резонна победа с 3:0 като домакин на Чезена.

Кандрева откри резултата в 19-ата минута, а Пароло удвои в 56-ата. Стефано Маури оформи класиката в последната минута след добра проява на рекордьора по голове на световни финали Миро Клозе.

Фиорентина се издъни у дома и направи 0:0 с Дженоа на „Артемио Франки”.

Аталанта победи Каляри с 2:1 като гост, а Милан гостува на Парма в 21:45.