3. Хитрата лисица Мирослав Клозе изпързаля Интер за 1:0 (+ВИДЕО)

Хитрата лисица Мирослав Клозе изпързаля Интер за 1:0 (+ВИДЕО)

"Нерадзурите" удариха две греди, но останаха на 4 точки зад лидера Ювентус

Лацио излъга Интер с 1:0 на „Олимпико” в дербито от 17-ия кръг в Серия А. На мокрия терен в Рим двата тима изиграха двубой с много малко голови положения, а хитрата лисица Мирослав Клозе вкара победния гол 8 минути преди края на редовното време.

Мачът не предложи очаквания спектакъл, а тежките условия на терена не помогнаха на играчите.

Хавиер Санети пазеше персонално плеймейкъра на „орлите” Ернанес и не му даваше и сантиметър свободно пространство в центъра. „Орлите” стигнаха до няколко корнера през първата част, но те не донесоха нищо опасно.

В този мач Андреа Страмачони стана най-дълго задържалият се треньор на Интер след Жозе Моуриньо, който се раздели с „нерадзурите” през 2010 година.

В 41-ата минута Маури центрира за Клозе, но германският национал бе съборен в наказателното поле. При повторенията се видя, че Алваро Перейра препъва Клозе, но положението беше спорно и съдията Мацолени избра да не дава дузпа.

Лацио бе по-активен в началото на втората част, а мачът малко се отвори и удари на Ернанес и Гуарин минаха покрай двете врати.

В 67-ата минута Интер имаше два шанса поред, но колумбиецът Гуарин нацели гредата от границата на наказателното поле, а Милито не бе точен с атрактивно воле от 20-ина метра.

Ханданович изби изстрел от пряк свободен удар на Ернанес, а Интер нацели нова греда.

Нагатомо пусна за Касано, но ударът на нападателя бе избит от Маркети в страничния стълб, Нагатомо виждаше как вкарва при добавката, но Маркети страхотно изби в корнер.

Гостите от Милано натиснаха и атакуваха все по-напористо. Точно тогава Лацио нанесе смъртоносен удар.

8 минути преди края Стефано Маури изведе Клозе между трима защитници и опитният голаджия падайки простреля Ханданович – 1:0.
До края римляните запазиха аванса и отдалечиха Интер от титлата.

Интер остава на второ място с  34 точки, на 4 зад лидера Ювентус, който утре посреща Аталанта. Лацио се изравни по точки с третия Наполи и вече има 33.

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1