3. "Гражданите"-милиардери vs бийтълсите на Рой

"Гражданите"-милиардери vs бийтълсите на Рой

Роберто Манчини все още не може да победи Ливърпул

Манчестър Сити и Ливърпул завършват 2-ия кръг на Висшата лига. Арена на двубоя е „Сити ъф Манчестър”, началният час е 22:00, а главен рефер ще е Фил Дауд.

Стартът на двата тима в Премиершип им донесе по една точка. Сити завърши 0:0 с четвъртия от миналата година Тотнъм, а Рейна провали мърсисайдци в последната минута при равенството 1:1 с Арсенал.

Предвид класата на двата отбора сблъсъкът се очаква да бъде голово шоу. В действителност обаче вероятността за това е малка. И двата отбора играха в Европа в четвъртък и ще го направят отново след три дни. Ритъмът на двубоя може да не се окаже много добър.

И двамата мениджъри - Роберто Манчини и Рой Ходжсън, обичат предпазливия подход. Домакините имат проблеми в отбрана заради травмите на Коларов, Бридж и Боатенг, така че Манчини отново ще заложи на схема с трима дефанзивни халфове (Де Йонг, Type, Бари). В същото време Джеймс Милнър вероятно ще бъде предпочетен в атака пред Марио Балотели, който има лека травма от визитата в Тимишоара и сигурно ще влезе като резерва. Тевес отново ще е единствен нападател в началото. Ливърпул ще използва Торес, но пък Джо Коул е наказан, така че и атаката на гостите няма да е напълно ефективна.

Традицията също не предполага много голове
. Три от последните четири срещи между двата отбора завършиха без попадения. Пет от предишните седем издания на сблъсъка завършиха наравно, включително последните три. В седем от скорошните си 10 срещи с червените Сити не успя да се разпише, а 8 от 11 мача завършиха с по 1 гол или по-малко. Иначе Ливърпул има известно предимство. Тимът е не-победен в 10 мача с този опонент (5-5-0) и не загуби предишните си 5 визити на „Ийстлендс".

Роберто Манчини спечели досегашните си две срещи с Рой Ходжсън като мениджър. Неговият Манчестър Сити надделя над Фулъм миналия сезон през март (2:1), а през 2001 година Фиорентина, начело с Роберто, надви Удинезе на Ходжсън със същия резултат. От друга страна, италианският специалист все още не е успявал да пречупи Ливърпул като треньор от три опита. Първо през март 2008-а, докато ръководеше Интер, бе отстранен в елиминациите на Шампионската лига, а през февруари направи 0:0 с мърсисайдци на „Анфилд".

Ако Ливърпул победи днес, ще постигне победа номер 2000 в английския футбол. 26-ия си рожден ден пък чества националът Глен Джонсън, който се очаква да е титуляр в сблъсъка.

Източници: "Тема Спорт", "Би Би Си", "Скай Спортс".