3. Головата машина Байерн съсипа безпомощния Хамбургер (видео)

Головата машина Байерн съсипа безпомощния Хамбургер (видео)

Петима различни голмайстори за баварците в мача от третия кръг на Бундеслигата

Немският колос Байерн Мюнхен постигна втора победа от началото на сезона в Бундеслигата. В среща от третия кръг на шампионата баварците не оставиха никакъв шанс на гостуващия на „Алианц Арена” Хамбургер и го разнищиха с категоричното 5:0. Домакините бяха с класи над съперника и заслужено се добраха до убедителния успех.

Байерн бе по-активният тим от самото начало на мача. Още преди да са изтекли първите две минути на мача на „Алианц Арена” удар на Ариен Робен бе блокиран, а изстрел на Марио Гомес не попадна в мрежата на гостите, след като бе отлично отразен от Дробни. Последва нов пропуск на Робен в 8-ата минута – тогава обаче Хамбургер отново имаше късмет и се размина без попадение.

Байерн обаче нанесе своя удар в 13-ата минута. Изключително активният от началото на двубоя Робен центрира в наказателното поле, а бранителят Даниел ван Буйтен отправи много хубав изстрел с глава, който нямаше как да бъде отразен от Дробни. Само четири минути по-късно преднината на баварците се удвои. Франк Рибери бе намерен от Томас Мюлер и с брилянтен удар от около 10 метра заби кълбото в мрежата на противника, правейки резултата 2:0.

Хамбургер рядко поглеждаше към вратата на баварците, а те усилено продължаваха да търсят трети гол. Пропуски направиха Томас Мюлер и Марио Гомес, а в 34-ата минута преднината на Байерн вече бе класическа. Голмайстор бе Ариен Робен. Холандецът се разписа от границата на вратарското поле и с попадението си до голяма степен обезсмисли оставащите минути до края на двубоя. Почивката на двубоя дойде при класически резултат в полза на домакините.

Втората част до голяма степен приличаше на първата – Байерн не спираше да атакува, а ситуациите пред Мануел Нойер се брояха на пръстите на едната ръка. В 56-ата минута разгромът на Хамбургер стана пълен – Марио Гомес получи кълбото от Томас Мюлер и с удар от труден ъгъл направи резултата 4:0 в полза на Байерн.

Доминацията на баварците не спря дотук. Последваха нови уникални възможности пред Рибери, Робен, Мюлер и Гомес, а в 80-ата минута влезлият като резерва на мястото на Рибери Ивица Олич оформи крайното 5:0. Бадщубер намери чудесно хърватския нападател, който с глава не остави никакви шансове на вратаря на Хамбургер и по този начин направи победата на тима си още по-изразителна.

Така Байерн вече има актив от шест точки и в момента заема втората позиция във временното подреждане. Хамбургер е 17-и с 1.