3. Фиорентина сломи деветима от Лацио на „Артемио Франки” (ВИДЕО)

Фиорентина сломи деветима от Лацио на „Артемио Франки” (ВИДЕО)

Каляри нанесе четвърто поредно поражение на Сампдория в шампионата

Фиорентина победи с 2:0 Лацио в изключително вълнуващ мач от 9-ия кръг на Серия А. Двубоят се проведе на стадион „Артемио Франки”, а гостите от Рим завършиха срещата с девет души, след като през втората част изгонени от игра бяха Кристиан Ледесма и Ернанес.

Иначе първото полувреме на двубоя бе доста интересно, а и двата отбора имаха положения пред вратата на противника. Още в 4-ата минута Антонио Кандреа пробва късмета си с изстрел от далечно разстояние, но кълбото не попадна в целта, а в 11-ата Алваро Гонсалес стреля извън очертанията на вратата от около 10 метра. Фиорентина отвърна с удар на Борха Валеро в 17-ата минута, но изстрелът бе спасен от Албано Бицари, а малко след това Мануел Паскуал пропусна да се разпише от пряк свободен удар.

Малко преди да изтече половин час от началото на мача, Стефано Маури можеше да изведе гостите с гол напред в резултата, но Емилиано Вивиано спаси изстрела му. В 34-ата минута удар на Стеван Йоветич бе спасен от Албано Бицари, а малко след това изстрел на Адем Лайч също бе отразен от вратаря на Лацио. Така се стигна до 1-ата минута на даденото от съдията продължение, когато Адем Ляйч успя да изведе Фиорентина с гол напред, след като се разписа след добро изпълнение с десния крак.

Почти веднага след подновяването на играта през втората част, Ляйч можеше да отбележи втория си гол в мача, но вратарят на Лацио спаси удара му. Гостите пък отвърнаха с удари на Антонио Кандрева и Мирослав Клозе, които обаче не доведоха до гол. В следващите минути Стеван Йоветич стреля, но извън целта, а Ернанес нанесе далечен изстрел, който обаче също не попадна в очертанията на вратата.

В 75-ата минута Лацио остана с десет души на терена, след като за втори път картона с жълт цвят видя Кристиан Ледесма. В 82-ата минута пък Ернанес получи директен червен картон за грубо нарушение и така гостите останаха с девет души. До края на двубоя Фиорентина успя да достигне до още един гол, който падна в 90-ата минута и бе дело на Лука Тони.

Така „виолетовите” спечелиха мача с 2:0 и вече имат 15 точки, като заемат 5-ата позиция. Лацио е 4-ти с 18 пункта.

В друг мач от кръга Каляри надви като гост с минималното 1:0 отбора на Сампдория. Двубоят се проведе на стадион „Луиджи Ферарис”, а единственото попадение в срещата бе дело на Даниеле Десене в 47-ата минута.

Това бе четвърто поредно поражение за Сампдория в шампионата и след тази загуба „моряците” остават с 10 пункта, като заемат 11-ата позиция. Каляри е 9-ти с 11 точки.

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1