3. Фиорентина опитоми „вълците” в Рим и чака Юве на полуфинал (ВИДЕО)

Фиорентина опитоми „вълците” в Рим и чака Юве на полуфинал (ВИДЕО)

Два гола на Марио Гомес смълчаха „Олимпико”

Фиорентина ще играе за втора поредна година полуфинал за Купата на Италия. Предния сезон „виолетовите” загубиха битката за трофея след 1:3 от Наполи, а сега изненадаха неприятно Рома и спечелиха с  2:0 гостуването си в Рим.

Тимът от Флоренция бе без новото си попълнение Мохамед Салах, а дошллият наскоро Алберто Джилардино остана на пейката.

Рома пък не можеше да разчита на много футболисти, сред които Де Роси, Строотман, новите Итурбе и Думбия, както и на Жервиньо.

Първото полувреме на „Олимпико” не предложи много зрелище, като изключим няколко опита за далечни удари. Те обаче не донесоха резултат и почивката дойде при нилево реми.

Ключовият момент дойде в 65-ата минута, когато Бадел проби по фланга и центрира към Марио Гомес, а опитният нападател откри резултата, макар и с доза късмет – 1:0.

„Вълците” се втурнаха да изравняват, но вместо това Гомес можеше да вкара за втори път десетина минути преди края. Все пак обаче той стори това в 89-ата минута с мощен шут, пратил топката в мрежата за крайното 2:0.

Така Фиорентина се класира за полуфиналите, където ще срещне Ювентус. Последният четвъртфинал е Наполи – Интер от 21:45 часа в сряда вечер, а победителят от него ще спори за място на финала с Лацио.

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1