3. Дортмунд стъпи на криво в Нюрнберг – 1:1 (ВИДЕО)

Дортмунд стъпи на криво в Нюрнберг – 1:1 (ВИДЕО)

Вижте всички резултати, Байерн (Мюнхен) ще оглави класирането, ако надвие Шалке 04

Германският вицешампион Борусия (Дортмунд) спря отличната си серия от 5 победи в германската Бундеслига, след като не успя да спечели гостуването си на Нюрнберг от шестия кръг на първенството.

Мачът започна с натиск на гостите, които можеше да поведат още в 7-ата минута, когао Марко Ройс стреля от малък ъгъл към опразнената врата, но точно пред голлинията Емануел Погатец изчисти.

В 20-ата минута и франките имаха своя шанс да открият резултата, но ударът с глава на Адам Хлушек се отби в напречната греда на вратата на Роман Вайденфелер. Последваха два пропуска на Обамеянг от гостите и Кийотаке за домакините.

Резултатът бе открит от Марсел Шмелцер, който вкара за "жълто-черните" от фаул в 37-ата минута, ала през втората част, в 52-ата минута, шведският защитник Пер Нилсон със силен удар отблизо изравни за 1:1.

При овладяването на топката бранителят игра с ръка, но не последва съдийски сигнал и попадението бе зачетено.

До края Борусия се опита да изравни, но не успя след пропуски на Блашчиковски, Дукш и влезлият като резерва Левандовски.

След равенството Дортмунд остава на първо място с 16 точки, но вече има само с една повече от Байер Леверкузен. „Аспирните” разпиляха като гости Майнц 05 с 4:1, докато с победи се поздравиха още съставите на Хановер 96, Волфсбург и Вердер Бремен.

В 19:30 часа стартира дербито Шалке 04 – Байерн (Мюнхен) и при успех на шампионите, то те ще оглавят временното класиране.