3. Дортмунд срази Хамбургер в страхотен спектакъл от Бундеслигата

Дортмунд срази Хамбургер в страхотен спектакъл от Бундеслигата

Тимът на Юрген Клоп се завърна начело в класирането на немското първенство след 6:2 над Хамбургер

Борусия Дортмунд се наложи над Хамбургер с 6:2 в изключително интересен мач от Бундеслигата. Двубоят се игра на „Сигнал Идуна Парк” и бе от петия кръг на немското първенство.

Още в 4-ата минута домакините пропиляха две добри възможности за откриване на резултата. Хенрик Мхитарян стреля към Рене Адлер, който изби, а след това успя и да спаси последвалия изстрел на Нури Шахин. В 10-ата минута и пред Роберт Левандовски се откри възможност да отбележи, но ударът на полския нападател бе спасен от стража на гостите. Малко след това Матс Хумелс нацели напречната греда, след като засече с глава центриране на Марко Ройс.

Борусия Дортмунд откри резултата в 19-ата минута. Точен за 1:0 бе Пиер-Емерик Обамеянг, който се разписа с хубав удар с левия крак. Само 3 минути по-късно домакините достигнаха до втори гол – Роберт Левандовски получи пас и пусна технично с пета към Хенрик Мхитарян, който с изстрел покрай вратаря покачи на 2:0.

Хамбургер обаче не се предаде и в 26-ата минута Жи Гин Лам намали на 1:2 със страхотен удар от далечна дистанция. Малко преди изтичането на половин час игра от началото на двубоя страхотен удар на Роберт Левандовски бе спасен от Рене Адлер, а в 39-ата минута Марко Ройс се озова на чиста позиция и стреля, но вратарят изби кълбото, след което то срещна напречната греда. До почивката не се стигна до нови голове и краят на първата част дойде при резултат 2:1 в полза на домакините.

Хамбургер успя да възстанови равенство малко след подновяването на играта през втората част. Хейко Вестерман отбеляза гол за 2:2, след като засече по отличен начин топката с глава след центриране на Рафаел ван дер Ваарт. Борусия Дортмунд пропусна добра възможност да поведе в 55-ата минута, когато Марко Ройс стреля хубаво отдачеч, но Рене Адлер отново отрази, след което кълбото се удари и в горната греда и излезе в корнер.

В 63-ата минута се стигна до два нови пропуска за домакините. Първо Рене Адлер успя да избие топката след удар на Марко Ройс, а след това се справи и с изстрела на Хенрик Мхитарян.

В 65-ата минута домакините отбелязаха трети гол. Хенрик Мхитарян подаде към Пиер-Емерик Обамеянг, който с хубав удар прати топката в мрежата за 3:2. Последва пропуск на Мхитарян, а в 74-ата минута Роберт Левандовски направи резултата 4:2, след като се разписа с удар от десетина метра. Само минута по-късно Марко Ройс бе точен за 5:2.

Крайното 6:2 оформи Роберт Левандовски в 81-ата минута. Полякът засече с глава отлично центриране на Нури Шахин, а топката влетя неспасяемо в мрежата на гостите.

След този успех Борусия Дортмунд се завърна на върха в подреждането, като е с пълен актив от 15 точки след 5 изиграни мача. Хамбургер има 4 точки и е на 15-ата позиция.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)