3. Дортмунд съсипа Атлетико за 3 от 3 в Шампионска лига

Дортмунд съсипа Атлетико за 3 от 3 в Шампионска лига

И двата отбора са в отлични изходни позиции да продължат напред в турнира

Борусия Дортмунд удари с 4:0 Атлетико Мадрид в Германия и записа трета поредна победа в група "А" на Шампионската лига.

Така "жълто-черните" са с пълен актив от 9 точки, на второ място са испанците с шест, следват Брюж и Монако с по една точка.

Головете за Борусия забиха Аксел Витсел (38), Рафаел Герейро (73), Санчо (84) и Рафаел Герейро (89).

Двата отбора предложиха страхотен футбол, с множество положения и пред двете врати, четири гола и в крайна сметка заслужена победа за домакините, които се възползваха максимално добре от шансовете си.

Футбоистите на Атлетико направиха куп пропуски, което се оказа решаващо за крайния резулта. И двата отбора са в отлични изходни позиции за продължаване напред в турнира.

В 38-ата минута Ашраф Хакими намери Аксел Витцел и той вкара за 1:0. В края на полувремето домакините можеха да вкарат и второ попадение, но Ян Облак спаси.

Дортмунд стигна до втори гол в 73-ата минута. Тогава Ашраф Хакими асистира на Рафаел Герейро, който не сгреши.

В 84-ата минута Дортмунд нанесе трети звучен шамар на гостите си. Тогава Ашраф Хакими намери Санчо и той вкара за 3:0. Това обаче не бе всичко и малко по-късно домакините забиха ново попадение дело на Рафаел Герейро.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)