3. Дортмунд проспа цял мач, но отстрани Мюнхен 1860 след продължения

Дортмунд проспа цял мач, но отстрани Мюнхен 1860 след продължения

Отборът на Юрген Клоп удари 4 греди и спечели с 2:0, но се събуди чак след края на редовното време

Европейският вицешампион Борусия (Дортмунд) се измъчи във втория кръг за Купата на Германия и имаше нужда от продължения, за да спечели с 2:0 визитата на „Алианц Арена” срещу втородивизионния Мюнхен 1860 пред над 45 000 зрители.

Юрген Клоп заложи на почти всичките си звезди, като само Обамеянг остана на пейката. Играчите в жълто обаче изобщо не влагаха много усилия и нетипично за тях играеха доста предпазливо.

Домакините от Мюнхен стояха добре тактически и ограничаваха доколкото могат съперника.

Борусия на цели 4 пъти нацели греда, но всичко по-интересно дойде в двете допълнителни полувремена по 15 минути след 0:0 след скучни 90 редовни минути.

Блажчиковски стреля три минути след началото на първото продължение, топката се чукна в крака на вратаря Кирал и срещна гредата, но гол не падна.

В 97-ата минута Ройс нацели греда с прецизен удар, който обаче се озова в аут след досега със страничния стълб.

В последната минута на първите допълнителни 15, Мюнхен 1860 рухна. Даниел Щаал спря Марко Ройс непозволено в наказателното поле, Борусия получи дузпа, а халфът на домакините заслужено бе изгонен с директен червен картон.

От бялата точка резервата Пиер Емерик Обамеянг не сбърка и се разписа в долния ляв ъгъл за 1:0 в полза на фаворита.

„Небесносините” нямаха повече съпротивителни сили с човек по-малко и веднага след като двата отбора размениха вратите, Дортмунд реши мача.

Вратарят Лангерак хвърли с ръка вдясно за резервата Хофман, той напредна и пусна хубав успореден пас за Хенрих Мхитарян, вратарят Кирали се размина при опита да пресече, Мхитарян финтира технично него и последния бранител, за да пусне в празната мрежа за 2:0.

До края Обамеянг удари греда с отличен пряк свободен удар, но Юрген Клоп бе спокоен, че неговият отбор продължава напред.
Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1