3. Бенитес смаза Ман Сити и взе купа в дебюта си (видео)

Бенитес смаза Ман Сити и взе купа в дебюта си (видео)

3:0 за Интер над "гражданите" в Балтимор

Страхотен дебют начело на европейския клубен шампион Интер записа Рафаел Бенитес. „Нерадзурите” сгазиха харчещия като луд Ман Сити с 3:0 в Балтимор пред 36 569 зрители.

С тази победа италианците спечелиха 14-ото издание на "Пирели Къп". Два гола за Интер отбеляза Виктор Обина, а третото попадение, което бе страхотно, бе дело на Кристиано Бираги. Патрик Виера пък получи червен картон за "гражданите" още в 24-ата минута.

Мениджърът на Сити Роберто Манчини не се изправи срещу своя бивш отбор, тъй като се прибра в Италия, за да е близо до тежко болния си баща.

Мачът бе изключително двуостър, а грубите влизания преобладаваха. В 24-ата минута бившият играч на Интер Виера удари с лакът Марко Матераци и получи червен картон. Картонът обаче бе пресилен.

В 38-ата минута шампионите откриха резултата. Обина стреля по диагонала и Джо Харт бе безпомощен. Малко след почивката, в 54-ата минута, Обина отново стреля опасно, топката рикошира в крака на Джолеън Лескът и този път навести мрежата на Шей Гивън.

Крайният резултат оформи младокът Кристиано Биради, който в 74-ата отбеляза много красиво попадение след топовен изстрел извън пеналта.

Манчестър Сити завърши американското си турне с три загуби и едно равенство, докато тимът на Рафа Бенитес тепърва започва предсезонните си мачове.

Интер – Ман Сити 3:0
(1:0) Обина 38’
(2:0) Обина 54’
(3:0) Биради 74’