3. Байерн с класика срещу Нюрнберг

Байерн с класика срещу Нюрнберг

В игра за "баварците" се завърна Франк Рибери

Немският колос Байерн (Мюнхен) би Нюрнберг с 3:0 и показа, че излиза от кризата в която бе до преди месец и половина. Два гола отбеляза Марио Гомес, а един добави Филип Лам от дузпа. С трите точки баварците се изкачиха до 6-ото място в класирането, а Нюрнберг остава десети.

Байерн поведе още в 10-ата минута. Пранич даде успореден пас пред вратата към Гомес, който без проблем реализира за 1:0. Това бе негово шесто попадение в последните пет мача.

Малко след почивката срещата бе прекъсната. Феновете на домакините засипаха полето пред вратаря на Нюрнберг с ролки тоалетна хартия. Това амбицира гостите и Шибер на два пъти застраши Бут.

Гомес бе спънат в наказателното поле в 57-ата минута. От бялата точка Филип Лам покачи на 2:0. Малко по-късно в игра се завърна Франк Рибери, който дълго време лекува контузия.

Именно той асистира за третия гол в 75-ата минута. От корнер той качи топката на главата на Гомес, който се разписа за втори път в срещата и оформи крайното 3:0.

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1