3. Байерн разгроми Айнтрахт у дома (видео)

Байерн разгроми Айнтрахт у дома (видео)

"Баварците" се наложиха с убедителното 4:1 на "Алианц Арена"

Отборът на Байерн (Мюнхен) постигна сравнително лесна победа с 4:1 срещу гостуващия Айнтрахт (Франкфурт). С два гола се отличи украинския футболист в състава на "баварците" Анатолий Тимошчук. Другите две попадения вкараха Марио Гомес и Томас Мюлер.

Мачът започна с лек домакински натиск, като още във втората минута добро двойно подаване между Рибери и Пранжич можеше да изведе французина на добра позиция, но Алекс Майер се намеси и изби. В 13-та минута Теофанис Гекас можеше да даде аванс на Айнтрахт, но ударът му беше спасен . В 17-та минута Марио Гомес пък изпусна с глава добро положение за Байерн. В 25-та минута добър пас на Пранжич в наказателното поле стигна до Рибери, който стреля от воле, но далеч от вратата.

В 29-та минута Анатолий Тимошчук даде аванс на Байерн след асистенция на Томас Мюлер. Мюлер намери Тимошчук в наказателното поле на Айнтрахт, украинецът овладя и стреля с левия крак неспасяемо за  Николов.

Радостта на „баварците” беше замалко, тъй като Гекас изравни в 33-та минута.  Хелер центрира отдясно към Гекас, който се пребори със защитник на Байерн и стреля с глава. Бут спаси, но топката се удари в гредата и се върна при гръцкия нападател, след което той вкара лесно.

Пет минути преди края на полувремето Даниел ван Буйтен стреля към вратата на Франкфурт, но противников бранител застана на пътя на топката. В следващата минута отново той имаше възможност да стреля с глава, но в аут.

До края на полувремето единственото интересно положение беше далечен шут на Бастиан Швайнщайгер, но топката рикошира в защитник на Айнтрахт. Така първата част завърши при резултат 1:1.

Втората част започна с високо темпо и натиск на Байерн, както в началото на двубоя.  В 47-та минута Марио Гомес стреля, но извън целта. Минута по-късно Гекас се откъсваше от защитата на „баварците”, но съдията Цвайер отсъди засада.

В 29-та минута Байерн поведе чрез Томас Мюлер. Вина за гола имаше вратарят на гостите Николов, който изпусна топката в близост до Мюлер след шут от футболист на домакините. В 61-та минута преднината на „баварците” стана по-голяма благодарение на Марио Гомес. Той вкара след ситуация, подобна на тази при гола на Мюлер. Франк Рибери стреля към вратата на Николов, който не можа да хване топката и там на точното място беше Гомес.

При 3:1 домакините успокоиха играта и започнаха да разиграват повече топката. В 65-та минута Швайнщайгер беше заменен поради контузия, която получи три минути по-рано.  В 83-та минута Себастиан Юнг от Франкфурт се опита да застраши вратата на Бут, но ударът му излезе в аут.

Пет минути по-късно Тимошчук вкара втори гол и оформи крайния резултат 4:1. Отново в основата на атаката беше Франк Рибери, който направи асистенция.  Така след мача от 14 кръг на Бундеслигата Байерн с пети в класирането с 23 точки, докато Франкфурт са девети с 20.

Байерн (Мюнхен)  - Айнтрахт (Франкфурт) 4:1

1:0 Тимошчук 29’