3. Байерн надигра с 5:3 Щутгарт в голов спектакъл (видео)

Байерн надигра с 5:3 Щутгарт в голов спектакъл (видео)

Двата отбора си вкараха общо 8 гола и пропуснаха още толкова на "Мерцедес Бенц Арина"

Байерн надигра в голова фиеста Щутгарт като гост с 5:3. В изключително динамичен мач, „баварците“ поведоха с 5:1, за да се бранят с всичка сила в последните минути на двубоя.

В герой за победителите се превърна Марио Гомес, който наниза хеттрик и изработи още един гол за своя отбор.

В началото двубоят не предващаваше такъв развой. Двата тима бяха равностойни и Щутгарт дори повече атакуваше.

В 14-ата минута след многоходова акция Томас Мюлер получи възможност да стреля от точката на дузпата, но ударът му бе спасен от Улрич.

В 20-ата Кузманович пък пусна към Молинаро вляво, който центрира в наказателното поле, а от няколко метра Какао не може да нанесе точен удар от въздуха, след като защитник на Байерн едва доловимо отклони топката.

Малко след преминаването на първата третина от мача Байерн откриха резултата. Мюлер даде хубав извеждащ пас към Марио Гомес, който изведен сам срещу вратаря, вкара с хубав удар в горния ляв ъгъл.

В 36-ата минута шампионите стовариха втория си тежък удар. Този път голмайстор бе Томас Мюлер.  Сега пък Гомес нахлу в наказателното поле, падна след борба с противников играч, но бързо се изправи на крака и подаде на своя съотборник, който прати от два метра топката във вратата.

В 43-ата минута Байерн тотално довърши своя съперник. Автор на гола бе Франк Рибери. Французинът направи един от типичните си пробиви по лявото крило, навлезе към дъгата и от там със хубав удар вкара третия гол за своя отбор.

Втората част започна с моментален натиск на Щутгарт. В началото Да Силва направи пропуск с глава след корнер от няколко метра. В 49-ата минута обаче Щутгарт най-сетне вкара. Погребняк получи много хубав пас центрира по земя към влезлия през втората част Харник и той вкара за 1:3.

Подемът на домакините обаче сякаш трая секунди. В 52-ата минути Улрич направи страхотна грешка след безобидно центриране на Рибери. Той изпусна топката и Гомес я добави във вратата. Две минути след това нападателят направи 5:1 след нова хубава атака.

Интересните моменти не приключиха обаче само с това. В следващите минути положенията продължиха сякаш да валят пред двете врати и двата отбора направиха непростими пропуски.

В 65-ата минута резервата Харник вкара втория си гол в двубоя след хубава атака. С това обаче нищо не приключи. Пет минути след това друга резерва – Гентнер, центрира отляво и покрай много играчи топката заблуди Бут и влезе във вратата. Секунди след това Щутгарт пропусна да направи 4:5 след нова остра атака.

До края на двубоя домакините продължиха да атакуват и да търсят вратичка към 5:5, но Байерн не позволи повече обрати.

Така Байерн завършва годината, изкачвайки се на 5-о място в класирането, докато Щутгарт е в зоната на изпадащите с едва 12 точки.

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"